FRANČU FILMAS KINOTEĀTRI “KINO BIZE”

“120 sitieni minūtē”, rež. Robin Campillo

1990. gadu Parīze. Aktīvistu grupa ACT UP drosmīgi cīnās pret bremzējošām valdības aģentūrām, korporatīvām zāļu kompānijām un vispārēju sabiedrības vienaldzību pret AIDS. Starp protestiem, demonstrācijām, nokaitētām diskusijām un eiforiskām ballītēm grupas jaunpienācēja Natāna pasauli saviļņo Šons, radikāls aktīvists, kurš cīņā atdod savus pēdējos spēkus.

Filma ieguvusi četras Kannu kinofestivāla balvas un nominēta galvenajai godalgai “Zelta palmas zars” par labāko filmu. Nominācija Sansebastjanas Starptautiskā kinofestivāla balvai par labāko filmu.

Vairāk informācijas un biļetes: http://www.kinobize.lv/120-bpm

“Glābjot dzīvos”, rež. Katell Quillévéré

Viss sākas rītausmā ar trim jauniem sērferiem bangojošā jūrā. Dažas stundas vēlāk atceļā uz mājām notiek negadījums. Simons tiek pieslēgts dzīvības uzturēšanas sistēmai slimnīcā Havrā, un viņa eksistence kļūst teju iluzora. Tai pat laikā Parīzē kāda sieviete gaida orgānu transplantāciju, kas viņas dzīvei piešķirs otro elpu.

Ketelas Kilivēras filma ir nominēta Venēcijas, Valadolidas un Ģentes kinofestivālu galvenajiem apbalvojumiem par labāko filmu.

Vairāk informācijas un biļetes: http://www.kinobize.lv/heal-the-living