Gidons Krēmers, Katrīna Žermēna un Žiljēns Kotro: « Con Amore »

Par godu savam festivālam XV KREMERATA BALTICA FESTIVĀLS pazīstamais latviešu vijolnieks un diriģents Gidons Krēmers ielūdzis noslēguma koncertā piedalīties divus franču klaunus Katrīnu Žermēnu un Žiljēnu Kotro, lai uz skatuves atveidotu poētisku dialogu starp mūziku un cirka mākslu. Stāsts būs par to, ka Kremerata Baltica mūziķu radītās skaņas rosina divu klaunu, kuri pirms tam nebija pazīstami, satikšanos.

Arlete ir būtne, kas atgādina pa pusei eņģeli, pa pusei klaunu. Pārģērbusies par skaistu dāmu, viņa tuvojas orķestrim, jo dievina mūziku un vēlas būt mūziķu vidū. Viņai gan nav neviena mūzikas instrumenta, un viņa pat neprot tos spēlēt.

Savas lielās vēlmes iekļauties mūziķu kopienā vadīta, viņa satiks otru būtni Žiljēnu. Arī viņa uzmanību ir piesaistījušas mūzikas skaņas. Žiljēns ir tik neparasts, ka Arlete vēlas ar viņu iepazīties.

Kad viņu skatieni satiekas, atskan mūzika.

 

Katrīna Žermēna

 

      

      

 

Žiljēns Cotro

Šī gada maija mēnesī Gidons Krēmers bija Orsē muzeja rīkotā Festival baltique, kas norisinājās izstādes Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs ietvaros, viesis. Francijas prese augstu novērtēja izcilā mūziķa no 22. līdz 29. maijam sniegtos koncertus prestižajā Parīzes muzejā. Veidojot kopīgu programmu Con Amore ar klauniem Katrīnu Žermēnu un Žiljēnu Kotro, pieaicinot Fransuā Servantesu, Gidons Krēmers turpina iepazīstināt ar citām pasaulēm, lai savus koncertus bagātinātu ar dzīves pulsa ritmu.