6. Frankofono filmu festivāls

  •  17.03.

– plkst. 17.00 | Fatima, Režisors: Filips Fokons (1h19)

Fatima dzīvo viena pati kopā ar savām divām meitām: Suadu, 15 gadus vecu dumpīgu pusaudzi un astoņpadsmitgadīgo Nesrinu, kura uzsāk medicīnas studijas. Fatima vāji prot franču valodu, un viņas nav apmierināta ar savām attiecībām ar meitām. Abas divas ir viņas dzīves virzītājspēks, lepnuma un vienlaikus, arī nemiera avots. Lai meitām nodrošinātu vislabāko nākotni, Fatima strādā par apkopēju ar mainīgu darba grafiku. Kādu dienu viņa nokrīt pa kāpnēm.  Nestrādājot Fatima sāk rakstīt arābiski, lai pateiktu savām meitām to, ko līdz šim nav bijis iespējams pasacīt.

– plkst. 19.00 | Cikliski, Režisors Frederiks Favrs (1h11)  Flag_of_Switzerland

Filma ieved Lozannas velokurjeru ikdienā un ļauj mums ar katru poru būt līdzdalīgiem trīs kurjeru dzīvē, kuri visi nonākuši savas dzīves pagrieziena punktā. Filma par pieaugšanu un savas patiesās vietas meklējumiem šajā pasaulē.

 

 

  • 18.03.

plkst. 17.00 | Sems, Režisore: Elēna Hazanova (1h25) Flag_of_Switzerland

Sems, septiņgadīgs puika, kurš kopš vecāku šķiršanās dzīvo ar mammu, jūtas spiests pārcelties pie sava tēta Žeroma – rakstnieka, kuram trūkst iedvesmas. Sems tēvu gandrīz nepazīst, jo, izņemot brīvlaikus, tēvs par viņu tikpat kā nekad nav rūpējies. Visi, ka Žeromu pazīst, uzskata, ka viņš nav spējīgs parūpēties par bērnu. Pēc haotiska iesākuma, bet stiprinoties savā pārliecībā, Semam izdodas panākt, ka Žeroms top apskaidrotāks un nobriedušāks un kļūst par tādu tēvu, kāda viņam tik ļoti trūka.

– plkst. 19.00 | Māmiņa, Režisors: Ksavjē Dolans (2h19) Flag_of_Canada_Pantone

Filma „Māmiņa” turpina Dolana iemīļoto tēmu par mātes un dēla attiecībām: šajā gadījumā tā ir vientuļā māte Diāna un viņas grūti audzināmais, hiperaktīvais pusaugu dēls Stīvs. Viņu attiecības nemitīgi ir uz eksplozijas robežas – ne tikai Stīva uzvedības dēļ, bet arī tāpēc, ka Diāna jeb Die, kā viņa pati sevi dēvē, nemaz nav tik prasmīga māte. Par trešo elementu kļūst kaimiņiene Kaila, kas piekrīt mācīt Stīvu un atrod ar viņu negaidītu sapratni. Taču, kā jau to var nojaust, arī biklajai, pieklājīgajai skolotājai ir savi noslēpumi.

 

  • 19.03.

– plkst. 17.00 | Sofijas nedienas, Režisors: Kristofs Onorē (1h45) 

Mazā Sofija savā pilī nespēj pretoties vēlmei darīt to, kas ir aizliegts, un it īpaši tam, kas viņai patīk visvairāk, proti, darīt blēņas kopā ar brālēnu Polu. Sofija ir sajūsmā, uzzinot, ka vecāki nolemj pārcelties uz Ameriku. Pēc gada Sofija atgriežas Francijā kopā ar savu briesmīgo pamāti Fišinī kundzi. Izvairīties no šīs sievietes nagiem Sofijai palīdz divas viņas draudzenes, priekšzīmīgas meitenes un viņu māte Flērvilas kundze.

– plkst. 19.00 | Toms fermā, Režisors: Ksavjē Dolans (1h42)  Flag_of_Canada_Pantone

Jauns reklāmu veidotājs Toms dodas uz laukiem apmeklēt bēres. Ierodoties tur, viņš ir pārsteigts, ka neviens viņu nepazīst un nezina, kādas attiecības viņu saistīja ar aizgājušo. Drīz vien mirušā brālis Tomu iepin baisā spēlē, kurā Tomam ir jāuztur sērojošās ģimenes miers, lai nosargātu viņu labo vārdu un neaizskartu sērojošās mātes jūtas. Taču ģimenes tumšā pagātne draud sagādāt vēl lielākas nepatikšanas Tomam viņa braucienā uz laukiem.