8. Frankofono filmu festivāls

Godinot franču valodā runājošo valstu kino dažādību un bagātību, jau astoto gadu pēc kārtas Frankofono filmu festivāls piedāvā programmu ar filmām, kas nākušas no četriem frankofonās pasaules nostūriem: Beļģijas, Kanādas, Kamerūnas, Francijas, Šveices un šogad pirmo reizi – Īrijas!

Festivāls ar animācijas filmu Minga un salauztā karote, kas ir populāras kamerūniešu pasakas adaptācija, jūs aizvedīs ceļojumā no tradicionālās Āfrikas līdz mūsdienu Kvebekai, kurā stāsta par jauniešu dzīves meklējumiem filmās Junioru līga un Jāņtārpiņi aizlidojuši. Festivāla filmās tiek apspriestas aktuālas tēmas: piespiedu laulības filmā Kāzas, kuras varone jauna pakistāniešu izcelsmes beļģiete mēģina sacelties pret tradīciju smagumu, kā arī profesionālās dzīves skarbums, kas atklājas filmā Tie, kuri strādā (Šveice). Tā stāsta par kāda vadoša darbinieka Franka gaitām kādā lielā uzņēmumā, no kura viņš īsā laikā tiek atlaists. Visbeidzot, ja filma Iekāres cena (Īrija) stāstīs par arhitektu Eilīnas Grejas un Lekorbizjē savstarpējo sāncensību, tad Matjē Almarika kaleidoskopiskā poēma Barbara aicinās iepazīt slavenās franču dziedātājas pasauli.

 

22.03. plkst. 17.30: Jāņtārpiņi aizlidojuši (Kanāda, 2018)

17 gadus jaunā Leo gaida vidusskolas beigas, lai izrautos no mazas Kvebekas pilsētas. Leo necieš patēvu, vietējā radio slavenību, kuru viņa vaino sava tēva aiziešanā. Viņa satiek par sevi vecāku vīrieti, kurš dzīvo mātes mājas pagrabā, māca Leo spēlēt ģitāru un uz dzīvi raugās viegli. Izveidojas īpaša draudzība, vasara iet uz beigām, un Leo ir jāpieņem lēmums par savu turpmāko dzīvi. 2018.gadā filma saņēmusi labākās mākslas filmas titulu prestižajā Toronto filmu festivālā, kā arī līdzvērtīgu nomināciju Starptautiskajā Karlovi Vari filmu festivālā Čehijā.

Franču valodā ar tulkojumu latviešu valodā un ar subtitriem anglu valodā

 

22.03. plkst. 20.00: Barbara (Francija, 2017)

Drīz vien sāksies filmas uzņemšana, un aktrise gatavojas dziedātājas Barbaras lomai. Viņa strādā pie sava personāža balss, dziesmām, mācās partitūras un žestus, ada, apgūst filmas ainas. Process virzās uz priekšu, kļūst visaptverošs, un pilnībā pakļauj aktrisi. Arī režisors strādā un, tiekoties ar cilvēkiem, pētot arhīvus, mūziku, un, tāpat kā aktrise, ļauj dziedātājas personībai sevi pilnībā pārņemt.

Franču valodā ar tulkojumu latviešu valodā un ar subtitriem anglu valodā

 

23.03. plkst. 13.30Minga un salauztā karote (Kamerūna, Francija, 2017)

Minga ir bārene, kas dzīvo pie savas pamātes Mami Kaba, ķildīgas sievietes, kas padara meitenes dzīvi smagu un bez šaubīšanās padzen viņu no mājas vienas, traukus mazgājot, salūzušas karotes dēļ.  Tā sākas mūsu mazās varones melodiju, draudzības, šaubu un pārsteigumu pilnie piedzīvojumi!

Franču valodā ar tulkojumu latviešu valodā un ar subtitriem anglu valodā

23.03. à 15h30: Iekāres cena (Īrija, 2015)

Stāsts par mīlestības trīsstūri un liego šovinismu, filma “Iekāres cena” iepazīstina ar ievērojamu īru dizaineri un arhitekti Eilīnu Greju un vēsta par viņas attiecībām ar Lekorbizjē un viņa promotieri Žanu Badoviči, kuru dēļ viņai tika liegta iespēja plūkt laurus par vienu no 20. gadsimta modernās arhitektūras ievērojamākajiem darbiem.

Filma tiek rādīta angļu un franču valodā (dialogi franču valodā tulkoti ar subtitriem angļu valodā), ar tulkojumu latviešu valodā.

24.03. plkst. 15.00: Junioru līga (Kanāda, 2017)

18 gadus vecais talantīgais hokejists Žano Trudels kopā ar savu labāko draugu spēlē Kvebekas Junioru hokeja līgā.  Abi sportisti cer drīzumā pievienoties kādā no Kanādas Nacionālās hokeja līgas komandām. Viss rit raiti līdz brīdim, kad draugi iekļūst autoavārijā, apdraudot gan savas izredzes spēlēt profesionāļu līgā, gan ciešo draudzību, kas viņus vieno.

Franču valodā ar tulkojumu latviešu valodā un ar subtitriem anglu valodā

24.03. plkst. 17.30: Tie, kuri strādā (Šveice, 2019)

Franks visu savu dzīvi velta darbam. Ar telefonu rokās viņš pārvalda lielo uzņēmumu kravas kuģus. Kādā ārkārtas situācijā Franks pieņem pārāk kategorisku lēmumu un tiek atbrīvots no darba. Sistēmas, kurai viņš bija ziedojis visu, satricināts un nodots, Franks uzsāk dvēseles meklējumus, lai saglabātu vienīgo saikni, kurai vēljoprojām ir vērtība viņa acīs: to, kuru viņš spēja uzturēt ar savu jaunāko meitu Matildi.

Franču valodā ar tulkojumu latviešu valodā un ar subtitriem anglu valodā

24.03. plkst. 20.00: Kāzas (Beļģijas, 2016)

18 gadus vecajai Zahirai, kura nāk no beļģu-pakistāņu ģimes, ir ļoti cieša saikne ar saviem ģimenes locekļiem līdz brīdim, kad viņa tiek uzspiestas tradicionālās laulības. Starp vecāku prasībām, rietumu dzīvesveidu un viņas alkām pēc brīvības, jaunā meitene paļaujas un uzticas savam lielajam brālim Amiram.

Franču valodā ar tulkojumu latviešu valodā