Aleksandrs Duazī, Rīgas Saksofonu kvartets un Sinfonietta Rīga: 10. starptautiskais festivāls „Saxophonia”

Talantīgais klasiskās saksofonspēles meistars Aleksandrs Duazī (1980) jau karjeras sākumā piesaista profesionāļu uzmanību ar savu tehnisko sniegumu, izteiksmīgumu un muzikalitāti. A. Duazī saņem atzinību, kad 15 gadu vecumā viņu uzņem Parīzes konservatorijā.
Vairāku starptautisku konkursu laureāts, viņš šobrīd uzstājas gan kā solists, gan arī kopīgās programmās ar pasaulē pazīstamiem orķestriem. Rīgā vinš uz Lielās ģildes skatuves muzicēs stāsies līdzās jaunajai saksofonistei Katrīnai Kivleniecei, Arvīdam Kazlauskim, Rīgas Saksofonu kvartetam un orķestrim Sinfonietta Rīga Normunds Šnē vadībā.

 

Programma:

Juste Janulīte “The Colour of Water” (pirmatskaņojums)
Franks Martēns Balāde alta saksofonam un orķestrim
Ģederts Ramans Koncerts saksofonam un stīgu orķestrim
Rihards Zaļupe “Arctic. Reverse”, koncerts apskaņotam saksofonu kvartetam, simfoniskajam orķestrim un elektronikai (pirmatskaņojums)

Laikā gaitā festivāls Saxophonia ir kļuvis par visas Latvijas saksofona un mūzikas mīļu obligātu satikšanās vietu. Pateicoties daudzpusīgai programmai,
kas apvieno klasisko un populāro mūziku, džezu un pasaules mūziku, Saxophonia ir kļuvis par Eiropas nozīmīgāko, saksofonam veltīto mūzikas festivālu.