Mūsdienu franču keramika

Keramikas centrs La Borne, kas atrodas reģionā, kur podniecība ir bijusi attīstīta jau 13. gs., ir pazīstams kā aktīvs laikmetīgās keramikas vērtību popularizētājs vietējā, nacionālā un starptautiskā mērogā. Latgales kultūrvēstures muzejā savus darbus izstādīs trīs no sešdesmit sešiem La Borne keramiķiem un tēlniekiem.
• Nadjas Paskjē darba „Dievišķā ģeometrija” pamatā ir lode, kuru viņa intuitīvi apstrādā, veidojot mobilas formas bez pamatnes un bez īpašas nozīmes. Novietoti uz līdzenas virsmas, šie cietie ideālie ķermeņi katrs ir kā centrālā ass un kustības rosinātājs.
• Ervē Ruso galvenais darba rīks ir malkas ceplis. Radīšanas procesā tas spēlē dubultu, un vienlaikus pretrunīgu lomu – nodrošina tehnoloģisko procesu un atbrīvo iztēli. Mākslinieka izvēlētais ceļš ir pēc iespējas dziļāk izpētīt, kādu tēlotājmākslas izteiksmes valodu var sniegt viņā iecienītā materiāla – neapstrādāta māla – saskare ar specifisko apdedzināšanu malkas ceplī.
• Apguvis dažādas keramikas tehnikas, Lisjēns Petī izvēlas to, kas ļauj radoši Pētīt skulptūras mālā formu. Radošajos meklējumos nonākot līdz pat abstrakcijai, jaunākie tēlnieka veidotie darbi darbojas kā iestudējuma bez vārdiem pretmeti, atgādinot pastāvīgi mainīgas ainavas monolītus pieturas punktus.