KINO KLUBS: „MEITEŅU BANDA”, REŽ. SELĪNE SIAMMA

Jaunais kino kluba cikls ar nosaukumu „Kļūt par sievieti” stāsta par mūsdienu pusaudžu ceļu uz pieaugušo pasauli caur sabiedrības slāņu cīņu, pašapliecināšanos, jaunatklāsmēm… Pazīstamu mūsdienu franču kinorežisoru-sieviešu filmas, kas koncentrētā veidā stāsta par īpašiem, jūtu pilniem un elpu aizraujošiem notikumiem jauniešu dzīvē.

Vai priekšpilsētām ar saviem dzīvojamiem rajoniem, licejiem un vilcieniem ir slikta slava? Iepazīstiet jaunās sievietes Marimes, kura nāk no Parīzes piepilsētas nomales Baņolē, dzīvi. Iemīlējusies un apjukusi viņa nespēj pakļauties šīs vides noteikumiem – rajona cenzūrai, vīriešu šovinismam, izglītības neveiksmēm… Pateicoties kādai tikšanās reizei, Marime mainīs savu priekštatu par nākotni un domas par savu dzīves vietu. Kopā ar savu draudzeņu grupu viņa dejo, cīnās un smejas par visu, lai izdzīvotu savu jaunību.

Selīnes Siammas pilnmetrāžas filma atklāj problēmas, ar kurām saskaras piepilsētu jaunieši. Daudzos festivālos cildinātā filma patiesi attēlo sievišķības spēku un vienlaicīgi centienus no tās izvairīties.