Kino klubs: „Brooklyn” Rež. Paskāls Teso

Jaunā šveiciešu repere Koralī, kas uzstājas ar pseidonīmu Brooklyn, pārvācas uz Parīzi, pametot savu valsti un tēvu, kurš viņu vairs nesaprot. Meitene apmetas pie kādas pensionāres un atrod darbu kādā mūzikas asociācijā Parīzes nomalē. Slema vakara laikā viens no vakara vadītājiem uzgrūž Koralī uz skatuves. Lai gan meitene vispirms apjūk, viņa iekaro publiku un viņu pamana jaunais reperis Isa — pilsētas uzlecošā zvaigzne…

Šī mākslas filma ar dokumentālā kino piesitienu ir uzņemta, izmantojot ierobežotus līdzekļus, un tā ir veidota kopsolī ar spēcīgo reperes KT-Gorique personību, kas filmā atveido galveno lomu. Režisors laikmetīgā, smalkā un pievilcīga veidā stāsta par jaunatni, kas meklē atbalsta punktu repa mūzikā. Šī pirmā pilnmetrāžas filma režisoram ir kā iniciācijas rituāls, un filmas vēstījuma enerģija atstāj paliekošas pēdas.

 

Uzmanību jaunajiem talantiem! Pirmais rudens kino kluba cikls starmešu gaismā izvirza jaunos kinematogrāfistus, kuri, spītējot visam, savās filmās vitāli un bezbailīgi uztvēruši sava laika garu. Programmā četras kritiķu cildinātas filmas, kurās visās  aplūkotas tādas tēmas kā pusaudžu problēmas, sacelšanās un radošums. Neskatoties uz apskatīto jautājumu sarežģītību, šajās filmās nozīmīga vieta atvēlēta iztēlei, dzejiskumam un māksla.