Konference “Labklājības rezidences”

Šī gada 7. maijā Rīgas cirkā notiks starptautiska konference “Labklājības rezidences: kultūras potenciāls sadarbībai ar sociālās un aprūpes jomām”.

Konferencē medicīnas, sociālā un mākslas sektora speciālisti dalīsies pieredzē un zinātniskos pētījumos par mākslas pozitīvo ietekmi uz sociālās un veselības aprūpes sektoru, kā arī stāstīs par jau esošiem veiksmīgiem sadarbības modeļiem Latvijā un ārvalstīs.

Jau četrus gadus Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar fondu “Grašu bērnu ciemats” katru vasaru mazajiem ciemata iedzīvotājiem piedāvā mākslas terapijas nedēļu, kuras laikā kāds franču mākslinieks vada darbnīcu un strādā ar bērniem, lai palīdzētu viņiem izpaust savus radošos talantus. Šīs aizraujošās nedēļas noslēgumā katrs bērns būs guvis ieskatu kādā no mākslas disciplīnas pamatiem un izveidojis pats savu mākslas darbu. Līdzīgas rezidences ietvaros 2016. gadā Grašos viesojās fotogrāfs Žans Mišels Tirjons, 2017. gadā – keramiķe Annī Bušī, un 2018. gadā – rakstnieks un dzejnieks Emanuels Vilsēns.

Žils Bonviāls, Francijas institūta Latvijā direktors, un Sandra Stade, Grašu bērnu ciema direktore, uzstāsies konferencē, lai stāstītu par šo abu kopīgo iniciatīvu.