Kadēra Atū duets „Reminiscence” Baltijas baleta festivālā

Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kas ir šī reģiona lielākais notikums dejas jomā un kura moto ir „No klasikas līdz avangardam”, šogad piedzīvo savu 20. sezonu ! Atzīmējot nozīmīgo gadskārtu, atklāšanas koncertā mūsdienu dejas zvaigžņu plejādē iemirdzēsies dejotājs un horeogrāfs Kadērs Atū un deju kompānijas Accrorap dejotāji.

Kadēram Atū piemīt īpaša, elpu aizraujoša žestu valoda, kuru iedvesmojuši daudzie ceļojumi. Dejotājs līdzīgi alķīmiķim jauc dejas žanrus un strāvojumus. Katrs no mākslinieka iestudējumiem stāsta par viņa cilvēcisko un māksliniecisko pārliecību, kas ir arī izpildījuma autentiskuma ķīla. Kadērs Atū ir viens no mūsdienu dejas un hiphopa spilgtākajiem māksliniekiem. Kadērs Atū vada Larošeles Nacionālo horeogrāfijas centru.

„Reminiscence”
Mākslinieciskais vadītājs: Kadērs ATŪ
Horeogrāfija / Dejotāji: Kevins MIŠELS un  Sims Hameds BENHALIMA

Hiphopa dejas stilā noteicošais ir dejotāja individuālais sniegums, tas ir mūžīgais dzinējs un vienlaikus arī pāru piederības un atzinības zīme. Atmiņu uzplaiksnījumi – reminiscences – izpaužas kā stimulējoša variācija gan mūzikā, gan dejā. Duets divu izcilu mākslinieku sniegumā, divas dažādas tehnikas ieskicē ķermeņa spēka līnijas kustībā, duets, kurā dzejiskais, trauslais un jutekliskais hip-hops intīmi sajaucas ar  nemainīgi virtuozo hiphopu.”

Kadērs ATŪ