Eiropas muzeju nakts: „Durvis uz Vidusjūru”

Katru gadu Eiropas muzeju naktī apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas iesaistīties mākslas un kultūras norisēs — tas ir laiks patīkamām pastaigām, iespēja tikties un atklāt ko jaunu. Kā katru gadu, Francijas institūts ar prieku piedalās šajā svarīgajā pavasara notikumā, piedāvājot programmu lieliem un maziem, kurā varēsiet atklāt franču kultūras dažādās šķautnes. Šogad Francijas institūts pavērs durvis uz Francijas dienvidiem, lai atklātu Vidusjūras smaržas un krāsas.
Izbaudiet ainavu mozaīku projekcijās, izklaidējošās darbnīcās un Ievas Epneres fotoizstādē. Šis nelielais ceļojums būs vienlaikus iklaidējošs, informatīvs un saistīts ar dažādām maņām. Tas iecerēts kā neliela pastaiga pa Dienvidfrancijas reģiona burvīgajām un neatkārtojamām ainām: moderno urbāno vidi, nebeidzamajiem lavandas laukiem, Vidusjūru un dažādu kultūru sajaukumu. Baudīsim Francijas dienvidu kultūras bagātību un dzīvesziņu!

Programma

17.00 – 23.00

„Durvis uz Vidusjūru”

 

Pasaku pēcpusdiena

Espace Sagan

17.00 – 18.00

Ērika Karla pasakas „Circenis bez dziesmas” lasījums un radošās aktivitātes.

 

Ievas Epneres fotoizstāde „Esparū pils”

Espace Sagan

17.00 – 23.00

Intīmo portretu māksliniece Ieva Epnere izvēlējusies eksponēt fotogrāfijas, kurās izcelts lūzums starp Esparū kompleksu un Kanē pilsētu, kas atrodas Langedokas-Rusijonas-Dienvidpireneju reģionā. Fotogrāfijās ir kontrasti un pretstatījums, kā arī Kanē pilsētas un Esparū (pils, parka, vīnogulāju un dīķa) apvienojums. Viņas skatupunkti spēj pretstatīt, kā arī savienot Kanē un Esparū (pili, parku, vīnogulājus un dīķus). Novecojis interjers kā pilsētas bagātība. Modernisms un romantisms apvienojas, lai spēlētu uz robežas starp divām pasaulēm un laiku.

www.ievaepnere.com

 

Radošā darbnīca

Espace Sagan

18.30 – 21.30

Izveidojiet un dodieties mājās ar aromātisku lavandas maisiņu, lai jūsu mājās radītu Provansas sajūtu ! Piedāvā „Lillas lavender” (http://www.lillaslavender.com).

 

Spēle „Atklāj Dienvidfrancijas kultūras mantojumu!”

Salle Saint – Exupéry

18.00 – 23.00

Viss par Vidusjūras reģiona kulināro mantojumu, kultūras un vēstures pieminekļiem.

 

Kino

Salle Camus

18.00 – 23.00

Iepazīšanās ar Tulūzas un Monpeljē lietišķās mākslas skolas ESMA studentu veidotajām animācijas filmām.