„Ekspedīcija Zaķusalā”

Šajā izstādē aicinām aplūkot mākslinieces Lelde Braķes-Klaverī krāsainās, akrila tehnikā gleznotās ilustrācijas un desmitgadīgā dēla Nila lineāros, melnbaltos zīmējumus. Ilustrācijas un stāsts ir ģimenes kopradīts mākslas darbs, kas uzplaucis kā krāšņs agra pavasara zieds.

Ielūkojieties ilustrētajā Zaķusalas pasaulē, kur naski darbojas tīģerēni-detektīvi Jāgo un Rikss, Aeromobīlis, pieci Lieldienu zaķi, labsirdīgā krokodiliene Kroka un viņas trīs mazuļi.

Katrā grāmatas ilustrācijā paslēpusies „Slepenā ola”, kura negrib tikt nokrāsota. Bērni kā īsti detektīvi to varēs meklēt paši.

PAR GRĀMATU

„EKSPEDĪCIJA ZAĶUSALĀ” ir aizraujošs un bagātīgi ilustrēts stāsts par tīģerēnu Jāgo, kas ir detektīvs un izmeklē sarežģītas un slepenas lietas, un viņa franču brālēnu omulīgo tīgerēnu Riksu, kas bērniem palīdzēs apgūt dažus vārdus un teikumus franču valodā. Grāmatas beigās atradīsiet nelielu franču-latviešu vārdnīcu ar tīģerēnu lietotajiem vārdiņiem.

Kādā pavasarīgā rītā viņi ar Aeromobīli dodas ekspedīcijā uz Zaķusalu, jo kur gan citur lai meklē īstus Lieldienu zaķus!

Šajā grāmatā bērni uzzinās, vai tīģerēniem tos izdevās sastapt, un kā viņi, pārvarot dažādus šķēršļus, izglāba pašas Lieldienas.

PAR AUTORIEM

Grāmata radusies pieauguša cilvēka un bērna sadarbībā – tās autori ir māksliniece un tulkotāja Lelde Braķe-Klaverī un viņas dēls 3. klases skolnieks Nils Klaverī.

Lelde ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru, piedalījusies daudzās izstādēs Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Francijā, Somijā, Spānijā, Baltkrievijā un citās valstīs. Pašlaik viņa ir izdevniecības „Sapņu spalva” vadītāja un mākslas pedagoģe Jūrmalas Mākslas skolā.

Personīgās un profesionālās dzīves līkločos Lelde ir vairāk nekā 10 gadus aizvadījusi Francijā un Luksemburgā, gan paplašinot savu redzesloku mākslā, gan strādājot par franču valodas tulkotāju Eiropas Komisijā. Viņa ir arī vairāku Latvijā izdotu franču grāmatu tulkojumu autore.

Tagad Lelde ar ģimeni dzīvo Latvijā, un, apvienojot savu pieredzi mākslas un literatūras jomā, ir īstenojusi senu sapni – uzrakstīt un ilustrēt bērnu grāmatu.

​Šajā darbā lielākais palīgs bija desmitgadīgais dēls Nils, kuram, kā vairumam bērnu šajā vecumā, ir plašas un daudzveidīgas intereses – teātris, klavierspēle, zinātne un arī zīmēšana. Dažkārt tieši Nils deva impulsu kādam stāsta sižeta pagriezienam un uzzīmēja sākotnējo ilustrācija, ko Lelde pēc tam varēja pilnveidot savā skatījumā.

 

12. martā autore ar savu dēlu viesosies Pasaku pēcpusdienā un iepazīstinās bērnus ar savu grāmatu.