Izstāde: „Mežģīņu šarms un noslēpumi”

Francijas un Eiropas mežģīņu vēstures pavedieni no 16. gs. līdz mūsdienām.

Pēc izstādīšanas Liepājā un Tukumā šī skaistā izstāde, kas veltīta vienai no vissmalkākajām amatu prasmēm, kas izkopta Eiropā – mežģīņu darināšanai, ir nonākusi pie saviem apmeklētājiem Ventspils muzejā, kur tā būs apskatāma līdz marta beigām.

To veido četri lieli tematiski bloki, kas ļaus izsekot mežģīņu tehnikas attīstības galvenajiem posmiem, sākot ar to darināšanas pirmsākumiem Venēcijā līdz pat mežģīņu rūpnieciskajai aušanai un to izmantošanai konkrēti sieviešu veļas ražošanā; iepazīties ar galvenajām mežģīņu, konkrēti franču, formām un izgatavošanas tehnikām; to mainīgajai vietai vīriešu un sieviešu apģērbu modē un, visbeidzot, ar mežģīnēm kā mūsdienu mākslinieku radošās iedvesmas avotu.

Izstādes idejas autore un kuratore Anna Kamijī atlasījusi īpašus eksponātus, kas tapuši laika periodā no 16. gs. līdz pat mūsu dienām un pieder prestižiem Francijas un Latvijas valsts muzejiem un privātkolekcijām.

Mežģīņu vēsturei veltīto izstādi piedāvā Francijas institūts sadarbībā ar vairākiem Latvijas muzejiem. 2020. gadā tā būs apskatāma vairākās Latvijas pilsētās.