Keramiķes Annī Bušī izstāde

Annī Bušī apguvusi keramiķes prasmes Starptautiskajā keramikas apmācību centrā Njevrā. Pēc Francijas institūta un Lūznavas muižas ielūguma māksliniece, kas dzīvo un strādā Berī novadā, uzturas vairāku nedēļu ilgā radošā rezidencē Latgalē, lai konfrontētu savu mākslu un autortehniku ar vietējo mālu un iepazītos arī ar Latgales keramiķiem. Rezidences noslēgumā māksliniece atklās savu personālizstādi, kurā iepazīsim ne tikai Francijā, bet arī Lūznavas muižā tapušus darbus. Viens no darbiem paliks kā mākslinieces dāvinājums Lūznavas skaistajam parkam.

Annī Bušī mālā veidotie darbi atspoguļo mākslinieces emocijas. Savos meklējumos viņa koncentrējas uz tekstūru — gan strādājot ar materiāliem un sasaistot smilšakmeni ar porcelānu, gan veidojot emaljas un darbu apdares kompozīcijas. Ar liesmas palīdzību darbi tiek apstrādāti ar pelniem, tādejādi uguns piešķir tiem pabeigtības noti.

Lūznavas muiža celta 20.gs. sākumā un tā ir Art Nouveau arhitektūras paraugs. Savas pastāvēšanas laikā ēka tikusi izmantota dažādiem mērķiem, līdz pēc nozīmīgas rekonstrukcijas no 2011. – 2014. gadam tā no jauna ver savas durvis 2015.gadā,  tagad attīstoties kā starptautisks mākslas, mūzikas un vides izglītības centrs.