Izstāde: „Rītdienas mantojums”

Šajā Eiropas Savienības Nacionālo Kultūras institūtu apvienības EUNIC-Latvija, kura sastāvā ietilpst Francijas institūts Latvijā, rīkotajā plakātu izstādē tiek vērsta uzmanība uz nākotnes kultūras pieminekļiem, un mākslinieki tika aicināti izveidot plakātus ar savu personīgo šodienas skatījumu uz nākotnes kultūras mantojumu. Pievēršoties Eiropas laikmetīgajam kultūras mantojumam, vienlaikus domājot par sabiedrību, kas to ieskauj un rada, analizējot to pārstāvošās vērtības un iezīmes, izstāde cenšas atklāt to, kas varētu veidot mūsu kultūras mantojumu nākotnē.

Izstāde tika veidota, atzīmējot vairāku Eiropas valstu simtgadi 2018. gadā, tajā skaitā arī Latvijas. Neatkarības, demokrātijas un pilsonības jēdzieni ir spēcīgi simboliskā mantojuma elementi, kas Eiropā tiek saglabāti, nododot tos no paaudzes paaudzē caur dažādām darbībām, domu apmaiņu un mācībām.

Simtgades svinības ļauj ne tikai atskatīties uz iepriekš noieto ceļu, bet, raugoties nākotnē, varam arī izvērtēt mūsu progresu, kā arī ieskatīties nākotnē, lai pārdomātu pašreizējā laika zīmes, kuras tiks nodotas nākamajām paaudzēm un kuras pašas reiz kļūs par izpētes objektiem.

Francijas afišas Hello World autors ir mākslinieks Sezārs Anrī.

Hello World

Šis plakāts vērš uzmanību uz attiecībām starp fizisko realitāti un virtuālo pasauli, kas aizvien vairāk kļūst par mūsu pašu “realitāti”. Mēs varam iedomāties nākotni, kurā mantojums ir tas, kas paliek pāri no mūsu īstās eksistences, no mūsu agrākās fiziskās realitātes.  Pasaulē, kurā viss būs sasaistīts un digitāls, tīklā un ar ekrāniem, mūsu materiālās pasaules relikvijas kļūs par muzeju dārgumiem un pagātnes atmiņām.

Kaut kādā veidā mēs šo plakātu varētu interpretēt kā aicinājumu saglabāt reālo pasauli, mūsu īstās mijiedarbības un fizisko eksistenci, pirms šī dimensija nonāk uz pjedestāla kādā virtuālā muzejā.

2015. gadā pabeidzis studijas Avras Mākslas skolā (ESADHaR), Sezārs Anrī jau kopš 2014. gada strādā par neatkarīgu grafisko dizaineri. Viņš ir īstenojis daudz projektus sadarbībā ar dažādām universitātēm, literāro asociāciju SGDL, māksliniekiem un uzņēmumiem.

2017. gadā Anrī Sezārs sāk pasniegt lekcijas kādā arodskolā, un 2018. gadā uzsāk iekšējā maketētāja darba gaitas arhitektūras aģentūrā AIP. Esot hiperaktīvas dabas, viņš savu brīvu laiku pavada, īstenojot projektus un atsaucoties uz jauniem grafiskā dizaina izstrādes piedāvājumiem.