Franču kino kinoteātrī “Augusts” (KKc)

Aprīļa sākumā durvis ver jauns kinoteātris “Augusts”, kas regulāri aicinās uz Francijas un tās kopražojuma filmām, piedāvātas sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā. Kā pirmā tiks rādīta režisores Vanesas Filo pirmā pilnmetrāžas filma Eņģeļa ģīmis ar Marijonu Kotijāru galvenajā lomā.

Kādu dienu Marlēna pēkšņi nolemj pamest savu meitu vīrieša dēļ, kuru satikusi pēc kārtējās ballītes. Lai viņu atgūtu, Eli nākas konfrontēt savas mātes dēmonus.

Turklāt aprīlī aicinām noskatīties divas īsfilmas, rādītas Short film night ietvaros: režisora Bukerka Vardarbība sanāksmē ar Vensānu Kaselu (9. aprīlī) un Visām neprātīgajām un visiem neprātīgajiem (23. aprīlī) pēc Gijoma Apolinēra darbu motīviem.

 

Vardarbība sanāksmē (9. aprīlī)

Jau veselu nedēļu katru vakaru kāda noslēpumaina sieviete tērpusies burkā neliek mieru vietējā apkaimē patrulējošos policistus un izraisa konfliktus ar jauniešiem kopmītnēs. Vinss, kādreiz plaši pazīstams ielu darbonis, cilvēks ar pamatīgu dzīves pieredzi, cīnās ar saviem dēmoniem, lai no jauna nenokļūtu atpakaļ vidē, no kuras izrāvies.

 

Visām neprātīgajām un visiem neprātīgajiem (23. aprīlī) pēc Gijoma Apolinēra darbu motīviem.

Cilvēks, kurš bauda savas dzīves pēdējās stundas, sajutis mūzikas aicinājumu, atgriežas dzīvē, lai slavinātu svētkus. Poētisks un pasakains ceļojums, kas godina Apolinēru.