Frederika Ferēra izrāde „Zudušās pīles meklējot”

„NASA izmisīgi meklē pīles”. Zem šī patrakā nosaukuma slēpjas patiess zinātnisks eksperiments, kas veikts 2008. gadā. Šī eksperimenta uzdevums bija noteikt globālās sasilšanas ātrumu Ziemeļu Ledus okeānā, novērojot 90 dzeltenu NASA palaistu plastmasas pīlīšu „likteni”. Pīles tika gaidītas ierodamies dažas nedēļas pēc ledāju kušanas, taču tās tā arī neieradās. Noslēpums paliek neatrisināts un paver ceļu visdīvainākajām hipotēzēm.

Ar savu oriģinālo performanci, kurā apvienots nopietnais ar absurdo, autors, scenogrāfs un režisors Frederiks Ferērs iesaista skatītājus neprātīgos meklējumos, lai atrastu NASA pazaudētās pīles Grenlandē. Sasaistot precīzus zinātniskus datus ar humora dzirksti un kartogrāfisku pieeju, Ferērs stāsta skatītājiem par globālajām pārmaiņām. Tas ir veids, kā skatītāji var piedalīties neparastā izziņas procesā ārpus formāta rāmjiem.

Izrāde Zudušās pīles meklējot ” tiks rādīta konferences COP21 laikā, kā arī noslēdzot Latvijā īstenoto programmu, kas saistīta ar šo notikumu.