13. Baltijas triennāle – ATBRĪVOTIES NO RĒGIEM

13. Baltijas triennāle (BT13), laikmetīgās mākslas notikums, pirmo reizi pēc tās radīšanas 1979. gadā, norisināsies trīs Baltijas valstīs. Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, piektdien, 21. septembrī, aicina uz trešo un arī pēdējo 13. Baltijas triennāles pasākumu Rīgā.  BT13 uzdod jautājumu: ko nozīmē dzīvot šajā, salauzto identitāšu laikmetā?  Nenoteiktais piederības jēdziens mums ļauj domāt, ka identitāte ir vairāk par kaut ko, kas ir fiksēts, saturīgs vai pamatvērtība. Rīgas izstāde koncentrēsies uz jautājumiem par sociālajām normām, par attiecībām un struktūrām, vienlaikus ņemot vērā spoka un pazušanas jēdzienu.

Latvijā ar instalācijām un performancēm piedalīsies daudzi starptautiski pazīstami mākslinieki: Pjērs Higs, Karolina Ahaintre, Bens Burgiss un Ksenija Pedana, Adams Kristensens un Keira Foksa, Egle Budvitite, Mare Tralla, Sandra Jogeva, Dereks Jarmans.

Atsaucoties uz 13. Baltijas triennāles nosaukumu “Atbrīvoties no rēgiem”, Kim? telpās uz astoņām nedēļām iemājos visi tie spoki un atmiņas, kas veidojuši triennāles kopumu kopš tās pirmsākumiem, katram piedāvājot īslaicīgu žestu – lai tas būtu video, dziesma, dzejolis vai teksts, aizstājot savu fizisko klātbūtni.

BT13 radošais direktors: Vinsents Onorē

Kuratoriālā komanda: Dina Akhmadeva, Džanana Batura, Neringa Bumbliene, Sedriks Fouks, Anja Harisone