“Literatūras nakts”

2017. gadā Francijas Kultūras ministrijas aizsāktās iniciatīvas “Literatūras nakts” mērķis ir svinēt lasīšanu visās tās izpausmēs.

Sestdien, 2020. gada 18. janvārī, ikviens ar grāmatu jomu saistīts profesionālis ir aicināts piedalīties ceturtajā “Literatūras naktī”, rīkojot pasākumus, lasījumus, tikšanās ar autoriem, spēles-konkursus un citas aktivitātes!

Pirmo gadu “Literatūras nakts” norisināsies arī Latvijā, pasākumā, kuru rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka. Sestdien, 18. janvārī divi “Literatūras nakts” pasākumi notiks arī LNB. Dalība bez maksas.

Plkst. 13.00 Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) notiks tikšanās ar rakstnieci Luīzi Pastori, lai klausītos lasījumā un stāstījumā par grāmatu “Pazudušais pērtiķis”, kas jau pamanīta pasaulē un iztulkota franču valodā. Grāmatas fragmentus latviski lasīs autore, taču skanīgo franču valodu demonstrēs Justīne Elferte. Klātesošie varēs noskatīties multfilmu “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kā arī piedalīties jautrā spēlē.

Savukārt plkst. 18.00 LNB restorāna “Klīversala” kafejnīcā notiks “Literatūras nakts” otrās daļas pasākums, kam dots nosaukums “Grāmatu plaukta nakts vilinājums”. Apmeklētāji varēs klausīties Francijas autoru prozu, dzeju, fabulas un citus darbus, kas tulkoti latviešu valodā, kā arī tiks lasīti latviešu autoru sacerējumi, kas tulkoti franču valodā. Lasīs LNB un Francijas kultūras institūta darbinieki.

Ar grāmatām iepazīstinās LNB literatūrzinātnes eksperte Astra Šmite.
Pasākumu papildinās pārsteigumi.