Ideju nakts: Internets – izaicinājums mūsdienu sabiedrībai, apokalipse vai paradīze?

Šogad pirmo reizi Latvijā 31. janvārī notiek starptautiskais pasākums “Ideju nakts”. Francijas institūts kopā ar Kaņepes Kultūras centru aicina franču un latviešu ekspertus dalīties pārdomās par interneta gigantu radītajiem mehānismiem, kuri veidoti tā, lai lietotājs tiem veltītu iespējami daudz laika, kā arī diskutēt par to ietekmi uz mūsdienu sabiedrību un personības attīstību.

Mazāk nekā 20 gadu laikā internets ir radikāli izmainījis mūsu mijiedarbību ar citiem un ar sevi pašu. Kāpēc mēs pavadām arvien vairāk laika raugoties savu kompjūteru, telefonu vai planšetdatoru ekrānos? Kas slēpjas aiz šī fenomena, kas dažkārt tiek dēvēts pat par atkarību? Vai Silīcija ielejas tehnoloģiju speciālisti īsteno īpašu stratēģiju, lai pēc iespējas ilgāku laiku mūs piesaistītu viedierīču ekrāniem? Ja tā, tad kā tas tiek panākts? Kā tas ietekmē mūsu personības un visas sabiedrības attīstību?

Starptautiska projekta “Ideju nakts” ietvaros Francijas institūts un Kaņepes Kultūras centrs aicina uz publisku diskusiju 31. janvārī plkst. 19.00 Kaņepes Kultūras centrā.

“Ideju nakts’ diskusijā piedalīsies:

Dominiks Buljē, profesors un Lozannas Politehniskās augstskolas Digital Humanities Institute vecākais pētnieks interesējas par digitalizācijas procesiem, īpaši pievēršas uzmanības ekonomikai. Diskusijas laikā profesors pastāstīs gan par tās radītajiem riskiem sabiedrībai, gan arī par sniegtajām priekšrocībām.

LU Datorikas fakultātes asociētais profesors Uldis Bojārs stāstīs par privātumu, decentralizāciju un uzmanības ekonomiku sociālajā tīmeklī.

LU Vēstures un filozofijas fakultātes doktorants Valters Zariņš runās par interneta lietotāju paradumu personalizēšanu, kas var novest pie demokrātiskas sabiedrības attīstībai nepieciešamās viedokļu daudzveidības samazināšanās.

Diskusiju moderēs žurnāliste Sandra Kropa.

Diskusija notiks angļu valodā.

Tas ir izaicinājums modernajai sabiedrībai un skar mūs visus. Tāpēc aicinām ikvienu pievienoties šajā viedokļu apmaiņā 31. janvārī un izmantot iespēju uzdot savus jautājumus ekspertiem.