Eiropas Muzeju nakts Francijas institūtā

Sestdien 19. maijā Francijas institūts piedalīsies jau 14. Muzeju naktī, kas notiks Latvijā, atverot savas durvis nakts laikā. Lieli un mazi, franciski runājoši vai arī tie, kas franču valodu nepārvalda, ir laipni aicināti apmeklēt mūsu institūtu, lai iepazītu to citādā veidā.

Latvijas simtgades reizē Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”, tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas sākās 2017.gadā un turpināsies līdz 2021.gadam, 2018.gada vadmotīvs ir „Dzimšana”.

Programmā pasaku pēcpusdiena, radošās darbnīcas un fotogrāfiju izstāde par Bordo reģiona vīniem,  kas tapusi, atzīmējot Rīgas un Bordo sadarbības 25. gadadienu. Piedāvāsim ieskatu izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” tapšanā un norisē projekta koordinatores, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja latviešu vizuālās mākslas departamenta direktores Gintas Gerhardes-Upeniece redzējumā. Franču kino režisora Bertrāna Tavernjē skaistā dokumentālā filma “Ceļojums franču kino vēsturē” ļaus ieskatīties šīs septītās mākslas aizsākumos un attīstībā. Vairāk nekā 3 stundu garumā franču kino vecmeistars un kino mīlis dalīsies savā aizrautībā ar 1930.-1960. gadu kino.

Nāciet pie mums ciemos no plkst. 18.00 līdz plkst. 23.00 un iepazīstieties ar radošām un aizraujošām jaunatklāsmēm!

Plkst. 18.00 – plkst. 23.00: Izstāde par Bordo reģiona vīniem

Plkst. 18.00 – plkst. 22.45: Betrāna Tavernjē dokumentālā filma “Ceļojums franču kino vēsturē”

Plkst. 18.00 – plkst. 19.00: Pasaku pēcpusdiena bērniem

Plkst. 19.00 – plkst. 20.00: Tikšanās ar Gintu Gerhardi-Upenieci, LNMM latviešu vizuālās mākslas departamenta direktori. Bagātīgi ilustrēts stāstījums par izstādes projekta “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” ieceri un īstenošanu.

Plkst. 19.30 – plkst. 21.30: Radošās darbnīcas bērniem (vēja zvanu izgatavošana, sejiņu apgleznošana u.c.)