“Vasaras skola”, rež. Lorēns Kantē Kino Bize

Notikumi risinās Lasiotā, nelielā pilsētā netālu no Marseļas Francijas dienvidos, kura agrāk bija zināma kā turīga ostas pilsēta. Pēc kuģu piestātnes slēgšanas pirms 25 gadiem bezdarbs ir kļuvis par iedzīvotāju ikdienas realitāti. Uz vispārēja pagrimuma fona vasarā tiek sarīkots rakstniecības seminārs, lai septiņiem jauniešiem palīdzētu atrast darbu. Pieaicināto grupu vada pazīstama rakstniece Olīvija Dežazē, kas aicina dalībniekus rakstīt kriminālromānu.

Semināru laikā arvien vairāk kļūst pamanāms jaunietis Antuāns. Viņš ir provokatīvs un agresīvs, pretojas visiem, tostarp Olīvijai. Turklāt viņa radītais kriminālromāns ir par aukstasinīgu masu slepkavību, ko gatavo stāsta galvenais varonis. Antuāns izprot slepkavu pārāk labi. Ar katru dienu Olīvijai jaunais rakstnieks sāk šķist arvien pievilcīgāks un bīstamāks.

Lorēns Kantē (Laurent Cantet) ir vairāku Venēcijas, Kannu, Sansebastjanas un Eiropas Kinoakadēmijas apbalvojumu laureāts. Zināmākā no Kantē filmām ir 2008. gada drāma “Klase” (Entre les murs), kas saņēma Kannu galveno balvu par labāko gada filmu “Zelta palmas zars”. Filma “Vasara skola”, kas ir skatāma kā turpinājums režisora vēlmei pētīt konfliktus sabiedrībā caur jauniešu grupām, tika nominēta Kannu kinofestivālā otrajai prestižākajai balvai “Un Certain Regard”.