„Provansas valdzinājums”

Mākslas muzeja Rīgas Birža, Francijas institūta Latvijā un Borisa un Ināras Teterevu fonda piedāvātā izstāde aicina uz Provansu, kur savulaik uzturējušies ievērojamākie pasaules gleznotāji. Pateicoties tādu Francijas muzeju atbalstam kā Orsē muzejs, Francijas Nacionālā modernās mākslas muzeja un Pikaso muzejs Antibā, skatītāji varēs ceļot dažādu paaudžu mākslinieku un skatījumu daiļradē. Pirmo reizi Latvijā būs skatāmi Vinsenta van Goga, Pola Gogēna un Pjēra Ogista Renuāra darbi. Izstādē pārstāvēto mākslinieku vidū ir arī Rauls Difī un Pablo Pikaso.

Izstādes mērķis ir ambiciozs – izprast, kāda bijusi Provansas loma mākslinieku daiļradē un pievērsties gaismas, krāsu un līniju izpētei darbos, kuru galvenā tēma vai kuru pamatā ir Dienvidfrancijas noskaņas. Izstādes veidotāji centušies atklāt radošo procesu, kas pārveido dabas rosinātās emocijas ar oriģināliem un izteiksmīgi spēcīgiem mākslas tēliem. Francijas māksla un jaunie modernisma virzieni ir kalpojuši par iedvesmas avotu arī vairākām Latvijas mākslinieku paaudzēm, sākot jau ar 20. gs. sākumu. Šī saikne tiks izcelta izstādes laikā piedāvātajā lekciju ciklā.

Mākslas muzejs Rīgas Birža ceturtdien 30. aprīlī plkst. 11.00-14.00 piedāvā speciālistu no Francijas, Krievijas un Latvijas lasījumus par izstādē « Provansas valdzinājums » pārstāvētajiem māksliniekiem. Pikaso muzeja Antibā direktors Žans Luī Andrāls stāstīs par Pikaso īpašo saikni ar Antibu. Ieeja brīva.