“Dokumentālās svētdienas” kinoteātrī “Kino Augusts”

Katru svētdienu “Kino Augusts” aicina uz dokumentālo filmu seansiem, kuros tiek aktualizēti jautājumi par mūsdienu sabiedrību, un regulāri sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā piedāvā Francijas kopražojuma filmas:

Svētdien, 12. janvārī, plkst. 18.00 “Talking about trees”, rež. Suhaibs Gasmelbari

Ibrahims, Salimans, Manars un Altajebs ir filmu režisori, ideālisti un cilvēcības aizstāvji, kuri treilerī apceļo Sudānu, lai demonstrētu filmas, izvairoties no varas cenzūras. Šie četri senie draugi nolemj piepildīt ilgi loloto sapni galvaspilsētā Hartūmā sarīkot lielu publisku filmas seansu un atjaunot pamesto kino zāli. Tās nosaukums? Revolūcija.

Pateicoties jaunajam sudānietim, dokumentālās filmas režisoram Suhaibam Gasmelbari kino mīļi visā pasaulē ar kino ekrāna starpniecību iepazina šīs filmas varoņus.

 

Svētdien, 12. janvārī, plkst. 18.00 “Amāla”, rež. Mohameds Siams

Amāla ir drošsirdīga pusaudze, kura uzaugusi Ēģiptē, pēcrevolūcijas laikā. Politisko pārmaiņu jūklī pusaudze cenšas atrast savu identitāti, izprast savu seksualitāti un vietu patriarhālajā sabiedrībā. Pakāpeniski un laikam ritot, redzam, ka jaunajai sievietei ir ierobežotas iespējas valstī, kurā valda spēks.