Direktora viešņas: „Izprast mākslīgo intelektu”

Pēc Natālijas Kosminas vizītes septembrī, Francijas institūts turpina ielūkoties nākotnes tehnoloģijās, aicinot dalīties pieredzē divas jaunas mākslīgā intelekta jomas ekspertes -– Amelī Kordjē un Loru Kalmori, kuras viesosies Latvijā Digital Freedom Festival ietvaros.

Pretstatā zinātniskās fantastikas klišejām, vakara gaitā kopā ar viešņām centīsimies noskaidrot, kas ir mākslīgais intelekts un kā to izmanto praksē, piemēram, medicīnas vai robotikas jomā.

Amelī Kordjē ir ieguvusi doktora grādu datorzinātnēs specializējoties mākslīgā intelekta nozarē. Viņa ir zinātniskā direktore franču jaunuzņēmumā Hoomano, kas nodarbojas ar programmatūru izstrādi robotiem, paplašinot to saskarsmes spējas.  Viņa izstrādā arī jaunus veidus, kā pielietot mākslīgo intelektu robotos.

Lora Kalmore ir stratēģisko iniciatīvu direktore jaunuzņēmumā ni2o, kas izstrādā mākslīgā intelekta procesoru, kuru varētu pielietot neiroloģisku saslimšanu, piemēram, Alcheimera slimības, ārstēšanā.

Amelī Kordjē un Lora Kalmore ir Parīzes un Lionas pilsētas vēstnieces CityAI ietvaros. Tā ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir apvienot mākslīgā intelekta pētniekus, lai dalītos savā pieredzē.