Institūta viešņa: “Digitālā ekoloģija” ar Inesi Leonarduzi

Inese Leonarduzi ir “Digital for the Planet”, pirmās globālās iniciatīvas, kuras mērķis ir veicināt digitālo ekoloģiju un iekļaujošo ekonomiku, kas izmanto iekšēji izstrādātas zemas oglekļa emisijas tehnoloģijas, prezidente un dibinātāja.

Agrākā digitālās stratēģijas konsultante, kura gandrīz desmit gadus ir strādājusi lielajos uzņēmumos Francijā un ārvalstīs, šobrīd Inese Leonarduzi ir mākslīgā intelekta un blokķēžu eksperte, kura regulāri konsultē Francijas valdību un parlamentu par likumprojektiem, kas saistīti ar pilsoņu datu suverenitātes jautājumiem, digitālo pārveidošanu, ekonomikas apriti un sieviešu ekonomisko emancipāciju.

Viena no žurnāla “Forbes” izvēlētajām 92 sievietēm revolucionārēm tehnoloģiju jomā Francijā, viņa ir arī “The Wit” (Women Inspiring Talks) – labvēlīga radošo sieviešu un uzņēmēju tīkla, kas aktīvi darbojas Parīzē un Ņujorkā – dibinātāja. Viņa ir dibinājusi mākslīgā intelekta apvienību “For My People”, kuras mērķis ir sniegt visiem Francijas iedzīvotājiem iespēju saprast,  apgūt un izmantot ar mākslīgo intelektu saistītus rīkus.

Mūsu tikšanās reizē Francijas institūtā Inese Leonarduzi mums stāstīs par “Digital for the Planet” izstrādātajām pilsoņu darbībām tādās jomās kā dabas aizsardzība, sieviešu iekļaušana un atbildīga digitālā apmācība jauniešiem. Turklāt mūsu viešņa mūs iepazīstinās ar digitālās ekoloģijas jēdzienu, kas ir izstrādāts kā atbilde trīs “Digital For The Planet” definētajiem piesārņojuma avotiem: atmosfērai, cilvēkam un sabiedrībai.