Direktora viesis/viešņa: māksla un apkārtējā vide

Lai sniegtu iespēju mūsu franču valodas apguvējiem un frankofonajiem draugiem sarunāties franču valodā, esam izlēmuši rīkot jaunu tikšanās ciklu Francijas institūtā (lai palīdzētu sazināties, tiks nodrošināts tulks).

Dažādu jomu franču personības savas uzturēšanās laikā Rīgā piedalīsies neformālās tikšanās, ko vadīs mūsu direktors Žils Bonviāls.

 

Šī pirmā „Direktora viesis” tikšanās norisināsies sievišķīgā gaisotnē, jo mums būs tas gods uzņemt divas kultūras profesionāles — Izabellu da Rošu un Annu-Lauru Šambuasjē —, lai tiktos un veidotu saikni starp māklsu un apkārtējās vides jautājumiem.

Šobrīd Izabella da Roša ir dizainere un māksliniece, kā arī prezidente-dibinātāja apkārtējās vides un dzīvās mākslas pasākumam Artecisse Festival H2O. Viņas gēnos ir ierakstīts radošums, prasīgums, dzejiskums, neparasts humors, apetīte uz jaunajām tehnoloģijām, vienlaikus arī cieņa pret ekoloģiju.

Anna-Laura Šanbuasjē ir mākslas vēsturniece, eksperte kultūras projektos saistībā ar skaņu. 2013. gadā viņa izveidoja struktūru ChamProjects, kas veltīta pārdomām dažādās nozarēs par skaņas jautājumiem un tās attiecībām ar citām disciplīnām.

 

www.isabeldarocha.com

www.champrojects.com

 

Nākamā tikšanās: 13. decembrī ar dziedātāju Muronu