Direktora viešņa: Marī Elēna Bersanī no „Mobilier National”

Marī Elēna Bersanī ir studējusi Ecole du Louvre un Sorbonā. Pašlaik viņa ir Mobilier National manufaktūru (Gobelins, Beauvais, La Savonnerie, Ateliers de Dentelle du Puy et d’Alençon) producēšanas departamenta direktore. Viņa ir atbildīga arī par mūsdienu tekstīliju un paraugu kolekciju.

Jaunā gada pirmās tikšanās viešņa pēc direktora ielūguma ceturtdien, 12. janvārī pastāstīs par šīs prestižās institūcijas – Mobilier National misiju un savas atbildības jomu.

Mobilier National fonds sākotnēji izveidots uz karaliskās Mēbeļu krātuves bāzes un šobrīd kā nacionālas nozīmes institūcija tas apvieno vairākas vēsturiskās manufaktūras: la Manufacture des Gobelins un la Manufacture de Beauvais (gobelēnu aušanas tradīciju saglabātājas), la Manufacture de la Savonnerie Parīzē un Lodēvē, kā arī Nacionālās Puī un Alansonas mežģīņu aušanas manufaktūras.

Mobilier National kolekciju veido 20 000 priekšmeti, kas tapuši no 17.gs. līdz pat mūsu dienām.  Tā pašreizējā misija ir nodrošināt Francijas Republikas oficiālās ēkas (Elizejas pils, premjerministra rezidence Matiņonā, ministrijas un vēstniecības…) ar mēbelēm un interjera priekšmetiem no saviem fondiem.

 

Piektdien 13. janvārī plkst. 16.00 paredzēta arī īpaša tikšanās ar M.E. Bersani Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejāwww.lnmm.lv