Marks Kopē festivālā „Čello Cēsis”

Neatkārtojamais čellists Marks Kopē, kas tiek uzskatīts par vienu no savas paaudzes talantīgākajiem māksliniekiem, iepazīst pirmo atzinību jau 18 gadu vecumā, iegūstot divas augstākās balvas Baha konkursā Leipcigā. Jehudi Menuhina pamanīts, viņš drīz vien izvērš skaistu solista karjeru, uzstājoties uz pasaules lielākajām skatuvēm kopā ar labākajiem orķestriem. M. Kopē bieži ir viesmākslinieka statusā prestižos festivālos visā pasaulē.

Viņa daudzpusīgais repertuārs atklāj viņa lielo zinātkāri. Izpildot pārsvarā klasisku repertuāru, viņš klausītājus ir iepazīstinājis arī ar daudziem retiem skaņdarbiem. Rūpējoties par zināšanu nodošanu jaunajiem mūziķiem, M. Kopē ir lektors Parīzes Nacionālajā konservatorijā, kā arī regulāri sniedz meistarklases. Viņš ir Kolmāras festivāla Les Musicales mākslinieciskais vadītājs un kopš 2011. gada Zagrebas Solistu orķestra mākslinieciskais vadītājs.
Cēsīs M. Kopē uzstāsies kopā ar izcilo igauņu pianistu Peteru Laulu. Koncerta programmā Bēthovena, Brāmsa, Debisī, Sensansa, Forē un Ravela skaņdarbi.