Tikšanās un diskusija ar domātāju Bernāru Sordē

Kā aizstāvēt un kopīgiem spēkiem rekonstruēt Eiropu?”

Liepājas Universitāte aicina uz tikšanos un diskusiju ar domātāju Bernāru Sordē (Bernard Sordet)

2016. gada 16. septembrī Dzejās dienās Liepājas Universitātē notiks tikšanās un diskusija ar domātāju un mākslinieku Bernāru Sordē (Bernard Sordet) par to, „Kā aizstāvēt un kopīgiem spēkiem rekonstruēt Eiropu?”

Diskusija ar Bernāru Sordē notiks 16. septembrī Liepājas Universitātē, 327. auditorijā pulksten 15-00 (ar konsekutīvo tulkojumu latviešu un franču valodā). Ieeja bez maksas.

 

Šā gada 17. septembrī Liepājā Dzejas dienās pirmizrādi piedzīvos Latvijas un Francijas mākslinieku kopprojekts – intelektuālā meditācija „Da.zA-2” (par pašorganizāciju).

            Meditācija „Da.zA-2” vieno vārdu, attēlu un skaņu un ir uzskatāma par turpinājumu pagājušajā gadā Rīgā un Liepājā izrādītajai meditācijai „Da.zA”[1]. Tā veltīta pašorganizācijai, kas ļauj pretoties visapkārt valdošajai finanšu loģikai un atbrīvoties no tās, izdomājot jaunu, pārrobežu kultūras telpās balstītu pasauli.

Pašorganizācijas filozofija akcentē cilvēku spēju pašiem (bez starpniekstruktūrām, piemēram, multinacionālām kompānijām) atrast optimālāko sabiedrības organizācijas veidu – tādu, kas ņem vērā cilvēku patiesās vajadzības. Pašorganizācijai tādēļ ir potenciāls aizstāt pašreizējo, nevienlīdzību vairojošo globalizāciju.

Rūdolfa Bekiča režisētajā meditācijā autores lasījumā skanēs vēl nepublicēta Liānas Langas dzeja, kā arī dzeja no krājumiem „Vilkogas” un „Antenu burtnīca” (atdzejojums subtitros franču valodā – Astra Skrābane un Rozmarija Fransuā (Rose-Marie François); domātājs un mākslinieks Bernārs Sordē (Bernard Sordet) lasīs fragmentus no manuskripta „Pasaules–multiversa gudrība – pārdomas par pašorganizāciju”[2] (fragmenti sagatavoti sadarbībā ar Arno Ferē (Arnaud Féret); tulkojums subtitros latviešu valodā – Kristīne Našeniece, tulkojuma redaktore – Rudīte Kalpiņa); dzeju un filozofisko domu ieskaus fotogrāfa Jura Kalniņa („Fotocentrs”) videofilma par pašorganizāciju (videomontāža – Arnis Kalniņš); īpaši šim notikumam radītas muzikālas improvizācijas izpildīs mūziķis un dīdžejs Kristaps Krievs (DJ Krii) un flautiste Liene Dobičina.

[1] To var noskatīties šeit: http://www.lsm.lv/lv/raksts/maksla/kultura/ekskluzivi-intelektuala-meditacija-da.za.a155895/

[2]De l’intelligence monde-multivers – propos sur l’auto-organisation”.

2016.gada 17. septembrī pulksten 19.00,  Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā (Alejas iela 18)