Digitālais Novembris

“Digitālais Novembris” ir jauns ikgadējs pasākums – digitālā radošuma un inovāciju “zinātkāres kabinets”, kurā katrs var atklāt un izmēģināt ko jaunu, dalīties priekā un ļauties kopīgiem eksperimentiem. Pasākumu kopuma vadmotīvi ir „spēle” un „domu apmaiņa”.

Visā Latvijā — gan Francijas institūtā, gan pie tā sadarbības partneriem — no 2017. gada 28. oktobra līdz 28. novembrim tiek organizēti vairāki pasākumi, kas saistās ar četriem galvenajiem atslēgvārdiem: Domāt, Radīt, (At)kodēt un Spēlēt. Tie palīdzēs apzināt digitālās telpas iespēju plašumus.

Koncerts, darbnīcas, izstādes, filmu seansi, konkursi… 2017. gadā pasākums tiek rīkots Latvijā pirmo reizi ar mērķi piedāvāt jaunus atklāsmes veidus un formātus, kuros var dalīties ar ģimeni un draugiem.

“Digitālais Novembris” noslēgs Francijas institūta Latvijā 20 gadu jubilejas programmu, tādējādi izceļot Francijas institūtu šajā jubilejas gadā īpašā gaismā!

 

DOMĀT

Konkurss #manaizlase

03. – 28.11. 

Par godu digitālajai bibliotēkai “Culturethèque”, Francijas institūts Latvijā rīko konkursu sociālajos tīklos Facebook un Twitter ar nosaukumu “Mana izlase”.

Informācija 

 

Kino

08. un 22.11. plkst. 19.00 – Francijas institūtā

Francijas institūta kino klubā piedāvājam divas dokumentālās filmas par tehnoloģiju mūsdienīgumu un evolūciju.

Kā es necietu matemātikurež. Olivjē Pejons (08.11.)

Atmiņas nākotne“, rež. Diāna Baratjē (22.11.)

 

RADĪT

Trešdienas pasaku pēcpusdiena: “Neierastās pasakas tiešsaistē”

15.11. plkst. 16.00 un 17.00 – Francijas institūtā

Šajā reizē bērniem tiks piedāvātas “Neierastās pasakas tiešsaistē“, kas aicinās aizceļot vēl nebijušās divās dažādās pasaku pasaulēs, kuras ar iztēles palīdzību kļūst pavisam īstas!

Pieteikšanās: mediateka@institut-francais.lv

Pl. 16.00 – 16.45 (maksimums 10 bērni)

Pl. 17.00 – 17.45 (maksimums 10 bērni)

 

Franču vakari: “Vizuālā un digitālā māksla”

23.11. plkst. 19.00 – Francijas institūtā

Video māksliniece Karola Millere, kas strādā ar ainavas jēdzienu, prezentēs apmeklētājiem savu darbu un vadīs vakaru par mākslinieciskās izpausmes iespējām digitālo tehnoloģiju laikmetā.

Pieteikšanās: mediateka@institut-francais.lv

 

Pusaudži 2.0: darbnīca Print&Play

28.11. plkst. 18.00 – RTU Design Factory 

 

Lai skaisti noslēgtu “Digitālo mēnesi”, Dizaina fabrika aicina jauniešus, kuri apgūst franču valodu, piedalīties izklaidējošā darbnīcā, kurā tiem būs iespēja iepazīties ar digitālās drukas materiāliem un pašiem izgatavot paraugus. Šī radošā tikšanās sniegs iespēju jauniešiem iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām, tādām kā 3D drukāšana, lāzergriešana u.c. Nāciet iepazīt šīs jaunās tehnoloģijas, apgūstiet to lietošanu un izveidojiet paši savu paraugu!

Darbnīca tiek piedāvāta pusaudžiem vecumā no 11 līdz 16 gadiem.
Vakars franču un latviešu valodā. Programmā: ieskats Dizaina fabrikas darbībā, izklaidējoša meistardarbnīca un neliels cienasts.
Pieteikšanās: mediateka@institut-francais.lv

 

(AT) KODĒT 

Tīmekļa jaunrade: French Touch

02. – 28.11. – Francijas institūtā

Izstāde “Tīmekļa jaunrade: French Touch” apkopo audiovizuālu darbu panorāmu, kas bagātina interneta vidi, apvienojot tehnoloģijas un izdomu. 10 vēl neredzēti un aizraujoši darbi planšetdatoros!

Ieeja brīva, mediatēkas darba laikā

 

Virtuālais forums “Studijas Francijā”

06. – 15.11. 

Campus France — Francijas aģentūra augstākās izglītības veicināšanai, studentu uzņemšanai un starptautiskajai mobilitātei — sadarbībā var Francijas institūtu piedāvā tiešsaistē pieejamu izstādi, kurā varēsiet uzzināt visu nepieciešamo informāciju par studijām Francijā. Pirmdien, 13. novembrī, no plkst. 18.00 Francijas institūta Latvijā Facebook lapā notiks arī Facebook live translācija.

 

SPĒLĒT

KLIK KLAK vakars: Il est vilaine

28.10. – Golden Club, Ģertrūdes ielā 33/35, Rīga

KLIK KLAK ir īpašs pasākums Rīgā, kas tika uzsākts 2015. gadā klubā “Aristīds”, lai piedāvātu visām kopienām atvērtus vakarus ar izmeklētu mūziku un brīvu, tolerantu atmosfēru.

Oktobrī būs franču dueta Il est vilaine kārta nostāties pie KLIK KLAK vakaru stūres un iekustināt Rīgas publiku, ievadot arī “Digitālo novembri”.

Vairāk informācijas

Digitālās brokastis

11. un 25.11. no 10.00 līdz 11.30 – Francijas institūtā

Nāciet kopā ar ģimeni, lai draudzīgā un rotaļīgā brokastu gaisotnē iepazītu digitālās jomas izmantošanas iespējas. Jūs varēsiet spēlēties ar Makey-Makey — izgudrojumu, kurš ļauj pārvērst jebkuru priekšmetu par datora tastatūru — tas var būt banāns, plastilīns, augs, dzēšgumija un daudzkas cits!

Pieteikšanās: mediateka@institut-francais.lv