Baltā nakts

Neaizmirstiet Baltajā naktī iegriezties Francijas institūtā, lai iepazītos ar franču gleznotāja Gotjē Osiepā gleznu izstādi. Mākslinieks, uz kuru spilgtu iespaidu atstājuši 20. gs. gleznotāji, spēlējas ar biezas matērijas slāņiem, ļaujot krāsai noteikt gleznas kompozīciju ar nejaušiem triepieniem, sabiezinājumiem vai ieskicējumiem.

Vakara noskaņu papildinās DJ Lady Krii, kura īpaši šim pasākumam miksēs franču mūziku.

Turklāt mēs jums piedāvājam Robēra Desnosa īsfilmu izlasi “Iznākot no skolas”– kolekciju, kuru veido 13 trīs minūšu garas multfilmas. Tās poētiski mākslinieciskā brīvībā apvieno 13 Deno dzejoļus, kuri vēsta par tikko animācijas skolu beigušo jauniešu grafiskās mākslas pasauli.

Jums būs iespēja piedalīties franču valodas apguves darbnīcā gan bērniem, gan pieaugušajie, kā arī iespēja satikt mūsu valodas kursu nodaļas komandu, lai uzdotu jautājumus par franču valodas kursiem.

Jūs gaida vēl arī citi pārsteigumi, piemēram, radošā gleznošanas darbnīca – ar Patriciju Brekti / mākslas studija Peahen, izmantojot vīnu kā krāsu. Nāciet un pievienojieties!

Gotjē Osiepā ir dzimis 1990. gadā Francijā. Kā gleznotājs-autodidakts viņš apmeklēja mākslas skolas Grande Chaumière darbnīcu. Uz mākslinieku spilgtu iespaidu atstājuši tādi slaveni 20. gs. gleznotāji kā Frānsiss Bēkons, Pols Rebeirols, Žaks Trifēmiss un Anselms Kīfers. Viņš glezno ar eļļas krāsām. Gleznu lēnais žūšanas process ļauj spēlēties ar matērijas slāņiem (plūsmu, laukumiem…). Šis tekstūru sajaukums izceļ atsevišķas gleznas detaļas (kāda koka zaru, upes dziļumu…). Glezniecība nosaka to, par ko kļūs audekls, visbiežāk kompozīcija veidojas no nejaušiem triepieniem, sabiezinājumiem vai ieskicējumiem.
Patricija Brekte / mākslas studija Peahen
Jaunā latviešu māksliniece Patricija Brekte dzīvo un strādā Siguldā, kā arī turpina pilveidoties dažādos mākslas projektos ārzemēs un Rīgā. Viņa galvenokārt rada glezniecības un dažādās grafikas tehnikās. No savas karjeras iesākumiem P. Brekte ir piedalījusies daudzās starptautiskās izstādēs gan Latvijā, gan arī ārzemēs (Austrālijā, Bulgārijā, Krievijā, Portugālē, ASV, Ķīnā, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā u.c.), kā arī radošos simpozijos un rezidencēs, kā piemēram, la Cité Internationale des Arts Parīzē.
P. Brekte strādā 2002.gadā pašizveidotajā mākslas studijā Peahen, kas iesākumā atradās Andrejsalā. Kopīgi ar citiem māksliniekiem viņa īsteno daudz un dažādus radošos projektus, izstādes un meistardarbnīcas. Laikam ritot studijas darbība ir paplašinājusies. Tagad tā darbojas Siguldas pilsētas centrā un rīko kultūras pasākumus, radošās meistarklases, kursus, lekcijas un mākslinieku rezidences.
Kopš 2014.gada mākslas studija Peahen ik vasaru Francijā rīko mākslinieku plenērus Māksliniekiem pa pēdām. Katru gadu tiek iepazīts kāds jauns reģions : Normandija ar Kloda Monē dārziem Živernī, Žoržu Serā un Polu Siņaku, Lezandelisa un Luāras ieleja ar savām pilīm, Parīze ar tās priekšpilsētām, Versaļas un Fontenblo pilīm, Ovērasīruāza ar Vincenta van Goga māju-muzeju, dzirkstošā Šampaņa.
Māksliniece ir Brēmenes pilsētas mākslas stipendijas un projekta Network Baltic Latvijas laureāte, kā arī Jāņa Vintera stipendiāte.
Baltās nakts Francijas institūtā ietvaros P. Brekte piedāvās gleznošanas darbnīcas, kuras notiks no plkst.19.30 līdz plkst. 21.30. Meklējot arvien neierastākās tehnikas, viņa apmeklētājiem piedāvās gleznot ar …. vīnu!
DJ Lady Krii ir “Crystal Sound System” DJ dueta dalībniece, kopš 2006. gada spēlē regeja inspirētas elektroniskās mūzikas setus, katru nedēļas nogali nodrošinot tropisku basu klubos, festivālos. Viņas setos iespējams dzirdēt plašu mūzikas žanru amplitūtu, sākot ar regeju, dancehall, dub, jungle, D’n’B, dubstep, 2-step līdz breaks, electro, moombahton, UK funky un pat cumbia. DJ apvienības sastāvā Kristiāna paguvusi uzstāties ne tikai Latvijā un citās Eiropas valstīs, bet arī Jamaikā (2009), kur gūta vietējās publikas un DJ-u atzinība par lielisku sniegumu, kā arī ierakstītas vairākas dziesmas un džingli ar vietējo “ragga-muffinu” piedalīšanos. Nākamajos gados veiktas DJ tūres pa Kolumbiju (2010), Meksiku (2011) un Brazīliju, Bolīviju, Peru (2012). Nakts nelielā bārā vai milzīgs reivs pamestā rūpnīcā – „Crystal Sound System” sets būs atbilstošs laikam un vietai, saglabājot sev vien raksturīgo, sulīgi tropisko skanējumu.
Kopš 2014. gada Lady Krī kopār ar DJ Dub:Ra vada “Rīgas DJ skolu”.