Zinātnieku Nakts 2018: Natālija Kosmina

Aicinām izmēģināt vadīt dronu ar domas palīdzību!

Natālija Kosmina ieguvusi doktora grādu informātikā Grenobles universitātē un 2016. gadā par savu promocijas darbu saņēmusi īpašu Grenobles Alpu universitātes un pašvaldības balvu. Jaunā zinātniece pašlaik specializējas mākslīgā intelekta jautājumos, pētot smadzeņu un datoru mijiedarbību. Pēcdoktorantūras ietvaros, no 2015. gada decembra līdz 2017. gada maijam, viņa strādāja Nacionālajā Informātikas un automātikas pētniecības institūta (INRIA) HYBRID pētnieciskajā laboratorijā, specializējoties interaktīvās 3D virtuālās realitātes mijiedarbībā ar virtuālo vidi.

Pētniece izveidojusi ķiveri, kas savienota ar dronu, ko iespējams vadīt ar domas palīdzību. Tā spēj nolasīt specifiskus smadzeņu raidītus viļņus un tos tulkot kā drona vadības norādījumus.

 

Tieši šo projektu Natālija Kosmina prezentēs 28. septembrī Zinātnieku nakts ietvaros.

Pasākuma laikā interesentiem būs iespēja izmēģināt šo interaktīvo ķiveri un vadīt dronu.

Natālija Kosmina tāpat arī būs Francijas institūta direktora viešņa īpašā pasākumā, kas Francijas institūtā norisināsies 27. septembrī plkst. 18.00. Zinātniece stāstīs par savu profesionālo karjeru un īstenotajiem pētījumiem.

Par saviem zinātniskajiem pētījumiem Natālija Kosmina 2016. gadā saņēmusi L’Oréal-UNESCO balvu Sievietēm zinātnē, kā arī ieguvusi MIT Innovators Under 35 nomināciju Top French Talent 2017.