Kultūras mantojuma, laikmetīgās arhitektūras un dizaina mijiedarbība

Konferenci radošuma Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros rīko VKPAI.

Divi franču eksperti ir uzaicināti piedalīties starptautiskā konferencē, kuras mērķis ir aktualizēt un veicināt diskusiju par kultūrvēsturiskās vides attīstības kvalitāti. Pieaugošā globalizācija liek mums veidot savstarpēji stiprinošas stratēģijas, lai novērstu plaisu starp mūsdienu arhitektūru, dizainu un kultūras mantojumu, tādējādi aizsargājot un saglabājot Eiropas kopējo identitāti un sekmējot kvalitatīvu sabiedrības telpas attīstību.

  • Projekta « Marseļa-Provansa, Eiropas kultūras galvaspilsēta 2013 » ģenerāldirektors un jaunais MuCEM (Eiropas un Vidusjūras civilizāciju muzejs Marseļā) prezidents, piedalīsies vienā no paneļdiskusijām, kas norisināsies piektdien, 13. martā plkst. 9.00. Diskusijas tēma : « Mūsdienu arhitektūras un vēsturiskā mantojuma dialogs ».
  • Savukārt bijušais Nantes pilsētas mērs un pašreizējais Nantes reģiona pilsētplānošanas aģentūras prezidents piedalīsies paneļdiskusijā « Apzināties, ko nozīmē modernā arhitektūra un vēsturiskais mantojums », kas norisināsies piektdien, 13. martā no plkst. 11.00.

heritageriga2015.lv