Tikšanās ar VR spēļu dizaineri Šarlu Aijatu

Digitālā Novembra ietvaros Francijas institūts sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru piedāvā tikšanos ar franču spēļu dizaineri un virtuālās realitātes speciālistu Šarlu Aijatu, un, izmantojot uz vietas pieejamās virtuālās realitātes brilles, iepazīt viņa daiļradi.

Būdams vienas no labākajām skolām Francijā vizuālajā modelēšanā – École des Gobelins – diplomands, Šarls Aijats ir autors un dizainers, kurš vairāk koncentrējas uz spēļu mehānismiem, kas palīdzētu mācīties.

Virtuālās realitātes iespēju iedvesmots, viņš ir radījis vairākas VR pieredzes, tostarp SensVR, 7 lives un Le Cri.

SensVR ir pirmais virtuālās realitātes darbs, kas ir tapis, iedvesmojoties no komiksa. Autors pārnes grāmatas grafisko stilu un stāstu 3D formātā (personāžus, dekorācijas, ar roku zīmētās līnijas, ēnu spēles…), viņš pārveido scenāriju un īpašo saikni, kas vieno lasītāju ar personāžu.  Spēle brīvi izmanto visus žanru kodus: komiksu, videospēļu un virtuālās realitātes. Personības dublēšanās (iekšējā un ārējā skatījumā), attīrītā telpa un vēstījums – stāsta filozofijas robežās – veido to par unikālu darbu, kas ir viegli uztverams plašākai publikai.

Nāciet iegremdēties šajā darbā, kas atrodas uz robežas starp komiksu, spēli un animācijas filmu Kaņepes Kultūras centrā 2018. gada 19. novembra pēcpusdienā!