Literāra tikšanās: Kristofs Onodibio

Par godu savu divu pēdējo grāmatu “Ienirt” un “Ticēt brīnumainajam” izdošanai latviešu valodā apgādā “Zvaigzne ABC” Latvijā viesosies franču rakstnieks un žurnālists Kristofs Onodibio (Christophe Ono-dit-Biot).

Vizītes programmā ir ieplānotas divas tikšanās ar latviešu lasītājiem:

trešdien, 19. septembrī plkst. 18.00 literārā tikšanās Francijas institūtā, kuru vadīs Francijas institūta direktors Žils Bonviāls un tulkojumu nodrošinās tulkotāja Astra Skrābane;

ceturtdien, 20. septembrī plkst. 17.00 tikšanās ar lasītājiem Ventspils bibliotēkā.

Kristofs Onodibio, kurš ir ieguvis augstāko izglītību literatūrzinātnē, ir dzimis 1975. gadā. Franču žurnālists un rakstnieks ikdienā strādā nedēļas izdevuma Le Point kultūras nodaļā, kā arī vada literāros raidījumus radio France Culture un uzstājas televīzijā. Viņš ir publicējis sešus romānus.

Romāns “Ienirt” ieguvis prestižo Franču akadēmijas Grand prix par labāko romānu (2013) un Renodo balvu (prix Renaudot); kuru piešķir skolēni. Pēc romāna motīviem 2017. gadā tapusi arī filma, kuru veidojusi aktrise un režisore Melānija Lorāna. Rakstnieka jaunākā grāmata “Ticēt brīnumainajam” ir romāna “Ienirt” turpinājums.

Romānā “Ienirt” vīrietis vārdā Cēzars meklē sievieti, kuru viņš kaislīgi mīlēja. No vecās Eiropas dārgumiem līdz Jaunās pasaules megapolēm, no muzeju marmora līdz smilšainām piekrastēm, kuras attīra no visa, romāns “Ienirt” ir mīlas stāsts par pāri, kas dzīvo mūsdienās, kā arī par laikmetu, kurā mīlēt kļūst arvien grūtāk.
Romāns “Ticēt brīnumainajam”, ciešā saistībā ar “Ienirt”, seko Cēzara gaitām no teroraktos ievainotās Parīzes līdz saulainajiem Itālijas krastiem, aicinot ielūkoties tuvās un tālās salās. Tas ir stāsts par vīrieti, kuru izglābj bērnība un mītu spēks. Par vīrieti, kurš, iespējams, sapratīs, ka beidzot ir laiks apzināties, ka esi tēvs, un nodot tālāk dēlam to, kas pašam ir visdārgākais.