Tikšanās à la française: literārais vakars ar rakstnieku Romēnu Puertolā

Romēna Puertolā pirmā romāna „Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga Ikea skapī” noskaņa ir jūtama jau no paša grāmatas vāka. Raisījis lasītāju interesi ar šo neparasto nosaukumu, darbs kļūst par veiksmes stāstu un 2013. gada literāro pārsteigumu Francijā. Ierindojies starp pirktākajām grāmatām, romāns ir tulkots 27 valodās un 30 valstīs.

Šis galvu reibinošais panākums saistās ar neparasto un mulsinošo sajūtu ceļojumu autora neierobežotās iztēles karaļvalstī. Vienlaikus tās ir arī realitātē balstītas pārdomas par pasauli un tās ļaunumiem.

Lai vairāk uzzinātu par autora neierasto dzīves gājumu un žilbinošo sniegumu uz starptautiskās literatūras skatuves, aicinām uz tikšanos mūsu telpās. Atzīmēsim grāmatas „Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga Ikea skapī” atvēršanas svētkus latviešu valodā. Grāmata izdota apgādā „Zvaigzne ABC”.

– Vai jūs redzējāt Eifeļa torni? – viņa vaicāja, lai mainītu sarunas tēmu pirms vīrietim rastos lieliskā ideja caurdurt mēli ar savu dakšu.

– Nē. Es šorīt ierados no Ņūdeli, un es esmu atbraucis tieši no lidostas.

– Par šo pieminekli ir tik daudz stāstu un aizraujošu atgadījumu. Vai jūs zinājāt, ka Mopasāns ienīda Eifeļa torni? Viņš tur ēda ikdienu, jo tā bija vienīgā vieta Parīzē, no kuras viņš to nevarēja redzēt…

Fragments no „Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga Ikea skapī”

www.zvaigzne.lv