Literārā tikšanās ar romāna jauniešiem „14-14” autoriem Silēnu Edgāru un Polu Beornu

Četrrocīgi sarakstītais romāns „14-14” stāsta par skaistu un noslēpumainu draudzību, kas vieno trīspadsmitgadīgos puišus Adriēnu un Adrianu, kuri abi dzīvo vienā apkaimē Francijas ziemeļu reģionā Pikardijā un abiem ir vienas un tās pašas raizes: skola, ģimene, meitenes… Taču abus šķir laiks: Adriēns dzīvo 2014. gadā, savukārt Adrians – 1914. gadā. Pateicoties pie mājas uzstādītai noslēpumainai pastkastītei, zēni nejauši uzsāk saraksti, kas vēlāk pārvēršas īstā draudzībā.
Diemžēl Adrians vēl nenojauš, ka pēc pāris mēnešiem sāksies Pirmais pasaules karš un viņu saraksti varētu pārraut kāds dramatisks pavērsiens… Šis jauniešiem domātais romāns dokumentālā veidā pievēršas  Pasaules kara tēmai un ar tās varoņu acīm ļauj iepazīt 20. gadsimta zemnieku ģimenes ikdienu.
2017. gadā šis Prix Gulli balvas saņēmušais romāns „14–14” ir iznācis latviešu valodā izdevniecībā „Jāņa Rozes apgāds”, un tas jau ir saņēmis latviešu lasītāju atzinīgu novērtējumu, kā arī iekļauts programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017”. Abi rakstnieki viesosies Francijas institūta mediatēkā un stāstīs par savu kopdarbu „14-14”. Ikviens klātesošais aicināts piedalīties sarunā un uzdot jautājumus.

Citi pasākumi :

Trešdien, 1. novembrī, plkst. 12.00: Tikšanās ar rakstniekiem LNB Bērnu literatūras centrā, Rīgā

Ceturtdien, 2. novembrī, plkst. 14.00: Tikšanās ar rakstniekiem Valmieras integrētajā bibliotēkā, Valmierā