Nodarbības frankofonajiem bērniem Latvijā

Informācijas vakars par izglītības atbalsta programmas ieviešanu divvalodīgajiem bērniem

Turpināt apgūt un kopt savu dzimto valodu dzīvojot ārzemēs var izrādīties liels izaicinājums gan vecākiem, gan bērniem, sevišķi, kad bērni iegūst pamatizglītību citā valodā vai kad dzimtā valoda vairs netiek ikdienā izmantota.

 

Lai valoda turpinātu dzīvot un attīstīties ar to nepieciešams strādāt un ne tikai caur valodas nodarbībām, bet arī veidojot gan sociālo, gan kulturālo vidi ap bērnu konkrētajā valodā. Tāpēc radusies ideja, izmantojot Francijas atbalsta programmu, radīt nodarbības tieši frankofonajiem bērniem, kurās caur dziesmām, kultūras izziņu, sarunām, pētniecību un citām kopējām aktivitātēm uzturēt franču valodu, ļaujot bērniem satikties un mācīties vienam no otra.

 

Informatīvā vakara mērķis ir noskaidrot, cik daudz vecāku būtu ieinteresēti šāda veida nodarbībās saviem bērniem, pastāstīt par programmu FLAM, kā arī rosinātu diskusiju, lai apzinātu vecāku vēlmes un vajadzības un noskaidrotu, ko vecāki no šādām nodarbībām sagaida.

 

Aicināti piedalīties visi divvalodīgo bērnu vecāki, gan tie, kuru bērni ir dzimuši kādā no frankofonajām valstīm, gan tie kuri divvalodīgi kļuvuši ilgstošas uzturēšanās rezultātā.

 

Programma :

Félicie Leurent, Francijas Institūta Latvijā direktora vietniece, iepazīstinās ar Francijas Ārlietu un Eiropas lietu ministrijas piedāvāto atbalsta programmu « FLAM » ;

 

Katrīna Idū, projekta idejas autore un bijusī Latviešu skolas Parīzē pasniedzēja, dalīsies savā līdzšinējā pieredzē, kā arī iepazīstinās ar plānotajām aktivitātēm atbalsta programmas ieviešanā un pieeju šīs programmas saturiskajai izstrādei.

 

Ja esat ieinteresēti, bet informatīvajā vakarā nevarat piedalīties, rakstiet uz idouxkatrina@gmail.com. Aicinātas sazināties ģimenes no visas Latvijas, jo tiek apsvērta iespēja organizēt arī reģionālās nodarbības.