Patrika Peltjē izstāde „Atdzimšana IV”

Tēlnieks Patriks Peltjē oriģinālā veidā strādā ar betonu, materiālu, kuru tēlotājmākslas meistari izmanto reti.
Kaut arī betons ir pieticīgs materiāls, kura sastāvā ir cements, smilts un grants, tas piedāvā lielu fizikālo stāvokļu dažādību. Patriks Peltjē pēta un ar prieku veido no betona skulptūras. Berī novadā dzīvojošais mākslinieks īpašo novērtē šī materiāla pārveidošanas iespējas un līdz ar to arī neizsmeļamu radošu brīvību, ko tas piedāvā, tostarp iestrādājot tajā krāsu pigmentus.
Bez krāsas, Patrika Peltjē daiļrade vērsta arī uz bezgalīgu efektu daudzveidību, ko piedāvā pats betons kā materiāls un harmoniski pretstatījumi, ko mākslinieks rada, izmantojot savu iecienītāko izejmateriālu apvienojumā ar citiem (koks, akmens, gumija…), izvēloties tos formas, tekstūras vai krāsas dēļ… Patriks Peltjē strādā ar vienkāršām, gandrīz vai pamatformām (kolonnas, kubi, cilindri), piedodot savam darbam vēl lielāku ekspresiju. Viņš cenšas atbrīvoties no visa liekā, izceļot galveno, lai panāktu lielāku efektu un tūlītēju savu darbu izpratni.

Rīgā skatītājs varēs novērtēt tēlnieka veidoto skulptūru betonā paradoksālo vieglumu un iepazīt šo apbrīnojamo, mākslinieka pārveidoto materiālu – koku.