Tikšanās ar šveiciešu rakstnieku Rolānu Buti

Šveices vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Francijas institūtu un apgādu „Zvaigzne ABC” aicina uz tikšanos ar rakstnieku Rolānu Buti, lai godinātu viņa romāna „Apvāršņa vidū” iznākšanu latviešu valodā.

“Savā romānā Apvāršņa vidū (Le milieu de l’horizon), Rolāns Buti ieved mūs mazā Šveices franču kantona ciematiņā ar tādu metaforisku spēku, kas atgādina atsevišķus Folknera darbus. Aiz šķietami mierīgās, rimtās fasādes slēpjas dīvaini spēki, kuriem ir gandrīz neiespējami pretoties. Tie izjauc trīspadsmit gadus vecā zēna Gusa ģimeni. Zēns, mulsumā un bezspēcībā, vēro notiekošo, viņš ir liecinieks virknei katastrofālu notikumu, kurus nespēj ietekmēt, vai tās būtu tradicionālās lauksaimniecības likstas, vecāku izveidotā ģimene, vai nevainīgā bērnība. Tā ir liela grāmata un paredzēta visplašākajam lasītāju lokam.” (Bernārs Komāns)

Rolāns Buti dzimis 1964. gadā Lozannā, kur pievēršas vēstures studijām, pabeidzot tās 1996. gadā ar izcilu darbu – disertāciju par ultra-labējiem Šveicē no 1919. līdz 1945. gadam. Viņa pirmais noveļu krājums Les Ames lestées iznāk 1990. gadā, bet pirmais romāns Un Nuage sur l’oeil, 2004. gadā un jau pēc gada, 2005. gadā, tas saņem balvu, Prix Bibliomedia Suisse, kā arī tiek iekļauts kolekcijā La Sélection Lettres frontière 2008. 2007. gadā iznāk Luce et Célie un tad jau arī lielais panākums – Apvāršņa vidū, romāns, kas iznācis 2013. gada aprīlī apgādā Zoé un saņēmis Šveices literatūras balvu 2014 (Le Prix suisse de littérature) un RTS Lasītāju balvu 2014 (Prix du public RTS).