Strasbūras Filharmonijas orķestra kora koncerti Latvijā

Strasbūras Filharmonijas orķestra koris viesosies Latvijā, lai tiktos ar plašo koru mūzikas amatieru saimi un turpinātu nesen uzsākto sadarbību ar pareizticīgo kori « Blagovest ». Latviešu kolektīvs nesen viesojās Francijā, lai Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros sniegtu koncertus par godu Strasbūras katedrāles tūkstošgadei.

Strasbūras Filharmonijas orķestra koris ar savu klātbūtni un balss spēku lieliski papildina orķestra instrumentu tembrālo skanējumu. Koris ir viens no retajiem Francijā, kas piesaistīts nacionālajam orķestrim. Izcilais pieredzes bagātā orķestra skanējums ir augstu novērtēts.

Kopš tā izveidošanās 2003. gadā, Strasbūras Filharmonijas orķestra koris apvieno astoņdesmit dziedātājus. Repertuāra pamatā ir lielo formu skaņdarbi korim : oratorijas, pasijas vai kantātes. Koris var lepoties ar vairākiem neaizmirstamiem notikumiem savā vēsturē. Tā 2004. gadā koris iestudēja Gijas Kančeli koncertu altam, jauktajam korim un orķestrim Styx, 2005. gadā J.S. Baha Sv. Mateja pasiju un Artūra Onegera oratoriju Žanna d’Arka uz sārta, 2006. gadā Gustava Holsta Planētas, 2007. gadā Ž. Haidna Pasaules radīšana, 2008. gadā Fēliksa Mendelszona-Bartoldi oratoriju Elija, 2009. gadā G. F. Hendeļa oratoriju Mesija, kā arī Bēthovena 9. Simfoniju 2011. gadā.

Kopš kora dibināšanas to vada Katrīna Bolzingere, kura daudz strādājusi tieši ar lielo formu repertuāru orķestriem un koriem, sadarbojoties ar tādiem starptautiski atzītiem diriģentiem kā Kirils Karabits, Armīns Džordans, Marko Letonja un Džons Nelsons. Kordiriģente, kas šī gada maijā noklausījās latviešu pareizticīgā kora « Blagovest » koncertus, atzina, ka viņu « pilnībā pārņēma no kora plūstošā enerģija un brīnumaini niansētais dziedājums, kas iemiesoja uz toleranci balstītu kultūru ». Šajā reizē Strasbūras Filharmonijas orķestra koris viesojas Latvijā, lai ar latviešu klausītājiem dalītos kopīgā Latviju un Franciju vienojošā aizrautībā uz šo mākslinieciskās izpausmes formu, kas nešķiro paaudzes.

Blagovest un OPS kora koncerti 25-28-jul-2015 _