“Simfonija Turangalila”, solisti Rožē Miraro (klavieres) un LNSO Andra Pogas vadībā

Dabas, jo īpaši putnu dziesmu, fascinēts un ticības iedvesmots, franču komponists un ērģelnieks Olivjē Mesiāns ir nozīmīgākais un ietekmīgākais 20. gs. komponists. O. Mesiāna vispazīstamākais skaņdarbs –  simfonija Turangalila – tapusi laika periodā no 1946. līdz 1948. gadam. Komponists pats to raksturojis kā “mīlestības slavinājumu, himnu priekam, laikam, kustībai, ritmam, dzīvei un nāvei”. Šī monumentālā simfonija sastāv no desmit daļām, kuras caurvij četras galvenās tēmas – statuja, zieds, mīlestība, saskaņa, un kurā sasaucas aizraujošie kontrasti.

Iespaidīgā skaņdarba atskaņošanai nepieciešams impozants simfoniskais orķestris, pianists solists un solists, kas pārvalda Marteno viļņu spēli.

Latvijas Nacionālā orķestra, ar Andri Pogu pie diriģenta pults, īpašais viesis ir pianists Rožē Miraro, kurš mūziku vispirms apguvis pašmācības ceļā, bet vēlāk, jau studējot Parīzes konservatorijā, Ivonnas Lorio klasē. Konservatorijā R. Miraro iepazinies arī ar pašu Olivjē Mesiānu. Ļoti ātri pianists kļūst par vienu no izcilākajiem franču komponista darbu interpretiem. 2001. gadā R. Miraro izdod pilnu O. Mesiāna solo skaņdarbu klavierēm albumu kolekciju, kas iegūst vienbalsīgu kritiķu atzinību.

Pianista, kas apveltīts ar žilbinošu tehniku, spēle vienmēr ir poēzijas un patiesuma pilna. Rožē Miraro, kura muzikālā pasaule ir eklektiska un nepazīst robežu, nodod savu pianista pieredzi un liek lietā pedagoga talantu, pasniedzot Parīzes augstākajā Mūzikas un dejas konservatorijā.