Nedēļas nogale “à la française” Kalnciema Kvartālā

Francijas institūta 20. jubileju godinot, Kalnciema kvartālā jūlija nedēļas nogalē sāksies franču laiks un iemirdzēsies zili balti sarkanās Francijas karoga krāsas.
Nedēļas nogales programmā – aktivitātes bērniem, mūzika, kino, vizuālā māksla un tradicionālais tirgus.

Ceturtien, 13. jūlijā – franču mūzikas vakars

19.00- 23.00

Svētki iesāksies ar mūzikas grupu un mūziķu uzstāšanos, kas cits citu nomainīs uz skatuves un aicinās jūs dziedāt un dejot akordeona un elektroniskās mūzikas ritmos.

Programmā:

Kvartets Undertango, kura sastāvā darbojas četri profesionāli mūziķi: vijolnieks Gidons Grīnbergs, akordeoniste Evita Dūra, pianists Romāns Vendiņš un kontrabasists Viktors Veļičko. Kvarteta dvēsele ir akordeons, kas daudziem asociējas ar franču mūziku. Undertango repertuārā ir gan populāras, gan mazāk zināmas franču mūzikas pērles. Vienā no programmas daļām kvartetam pievienosies Ineta Rudzīte, dziedātāja ar samtainu balss tembru, kas Latvijā zināma, kā franču mūzikas izpildītāja. Ineta pati saka, ka dzied par īstām jūtām un mīlestību visās tās krāsās, nebaidoties ne no sāpēm, ne skumjām, kas lieliski atspoguļojās Franču šansonos, jeb romantiskajās balādēs.

Šveiciešu un latviešu DJ duets Lévi & Strauss ir jau vairākus gadus pazīstams klubu apmeklētājiem, jo regulāri uzstājies mītiem apvītajā klubā Aristīds un piedalījies Klik Klak vakaros. Šoreiz vakarā franču noskaņās viņi eksperimentēs, miksējot franču dziesmu, sešdesmito gadu popmūziku un elektronisko mūziku ar franču piesitienu, ieskatoties arī astoņdesmito gadu rokmūzikas lapaspusēs. Garšas pilna izlase, kas gandarīs zinātkāros un dejot gribošos.

Piektien, 14. jūlijā – franču brīvdabas kino vakars

22.00 – 01.30

Sākot no plkst. 22.00 jums būs iespēja iepazīt (vai atkal noskatīties) divas franču kino klasikas filmas, kas tiks demonstrētas brīvdabas kinozālē oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

  • 22.00 rež. Žaka Tatī “Svētku diena” (1949., 86 min.)

Maza pilsētiņa Francijas centrālajā daļā gatavojas ikgadējiem svētkiem. Bērni ar nepacietību vēro, kā gadatirgus dalībnieki Marsels un Rodžers ceļ manēžas. Kas attiecas uz pastnieku Fransuā, viņš, noskatījies filmas demonstrāciju par to, kā viņa amats tiek īstenots Amerikā, sēžas uz velosipēda un metas īstenot progresīvās amerikāņu metodes.

  • 1.30 rež. Žana Renuāra “Franču kankāns” (1955., 108 min.)

Danglards ir teātra īpašnieks Monmartrā, kura zvaigzne ir viņa mīļākā- aktrise vārdā la Belle Abbesse (latviski – Skaistā Abate). Lai piesaistītu turīgos klientus, Danglards nolemja atjaunot nu jau no modes izgājušās dejas –  kankāna – izrādes un uzcelt jaunu iestādi – Mulenrūžu (Moulin Rouge). Par tās uzlecošo zvaigzni kļūs jaunā un apburošā veļas mazgātāja Nini.

Sestdien, 15. jūlijā – tirgus Francijas noskaņās

10.00 – 16.00

Būsiet aicināti ar visu ģimeni uz Kalnciema tirdziņu, lai ļautos tirgotāju preču vilinājumam franču gaumē.

11.00  – 14.00, Francijas institūts piedāvās dažādas jautras aktivitātes bērniem, lai iepazītu franču valodu rotaļīgā veidā: 11.00 – Milzu Scrabble, lai iemācītos pirmos vārdus franču valodā, 12.00 – Kārsu tvisteris, lai mācītos kustībā un Skaņu pasaka 13.00  mierīgam nobeigumam. Mīlas stāsts ar nosaukumu Le Loup qui cherchait une amoureuse tiks lasīts franču valodā. Taču uztraukumam nav pamata, tā kā pasakas lasījums būs papildināts ar skaņas efektiem un ilustrācijām.

No 26. jūnija līdz 18. jūlijam

Kalnciema kvartāla galerijā ir apskatāmi franču tēlnieka Patrika Peltjē darbi.

(katru dienu 10.00–20.00, izņemot svētdienas).