Žiljēns Masmondē un LNSO

Lai atskaņotu īpašo programmu LNSO, Bizē un Ksenija Sidorova, orķestris ielūdzis paviesoties Rīgā franču diriģentu Žiljēnu Masmondē.

Pēc trim Parīzes orķestrī nostrādātiem gadiem, kur asistējis Pāvo Jarvem, Žiljēns Masmondē šobrīd pats diriģē tādus lielus franču orķestrus kā Bordo nacionālais simfoniskais Akvitānijas orķestris, Tulūzas nacionālais simfoniskais Kapitolija orķestris un Lilles nacionālais simfoniskais orķestris.

Koncertā ar LNSO, jaunā franču diriģenta rokās būs Bizē klasiski dzidrā, ļoti priecīgā Pirmā simfonija un dionīsiskā dzīvotkārē plaiksnījošais, krāšņais Rusela stāsts par Ariadni Naksā, Bakhu un, protams, bakhanāli, kuras kulminācijas brīdī Ariadnes galvā tiek likts no debesīm pagrābtu zvaigžņu kronis.

Klausītājiem būs iespēja piedzīvot arī latviešu komponistes Gundegas Šmites Koncerta akordeonam un orķestrim pirmatskaņojumu. Grieķijā dzīvojošā Latvijas komponiste Gundega Šmite, iepazinusi grieķu dejas, ieauž tās simfoniskā partitūrā, kur goda vietā akordeons un latvju mūzikas Afrodīte – Ksenija Sidorova.

 

Programmā:

Žorža Bizē Pirmā simfonija Do mažorā

Albēra Rusela baleta „Bakhs un Ariadne” otrā svīta

Gundegas Šmites Koncerts akordeonam un orķestrim (pirmatskaņojums)