Pedagoģiskie materiāli

Francijas institūta tīmekļa vietne piedāvā jaunu sadaļu – Pedagoģiskie materiāli. Tā paredzēta franču valodas kā svešvalodas skolotājiem, franču valodas apguvējiem, kā arī jebkuram interesentam, kas vēlas iepazīties ar franču valodu, izmantojot daudzpusīgu interaktīvu saturu. Piedāvājam īpaši atlasītas tīmekļa vietnes, kas veltītas franču valodai kā svešvalodai. Tajās atradīsiet pedagoģiskos ieteikumus, video materiālus, uzdevumus u.c. noderīgus dokumentus, kas ik mēnesi tiek papildināti.

 

 

Pasniedzējiem un apguvējiem:

Vietnē GabFle jūs atradīsiet  intervijas ar franciski runājošajiem,  uzdevumus un komentārus par gramatiku, leksiku kā arī izrunu.

Chrome Readlang ir noderīgs paplašinājums tekstu tulkošanai internetā. Princips ir vienkāršs. Jūs lasāt tekstu internetā. Uzklikšķiniet uz vārdiem, kurus jūs nesaprotat. Readlang sniedz jums tulkojumu un saglabā  jauno vārdu un to iekļauj atkārtošanas kartītēs.

 

Pasniedzējiem:

Blogs Français et numérique, saison 2 sniedz ieskatu digitālajos rīkos franču valodas pasniedzējiem, piedāvājot padomus, kuri varētu bagātināt darbu klasē.

 

Mēneša video:

Video „Hloja un sociālie tīkli” par bīstamību sociālajos tīklos.

Mācību vajadzībām, šis video ir pieejams TV5monde mājas lapā.

 

 

Franču valodas apguve un mācīšana, izmantojot uzziņu vietnes

Fle.fr

Sadaļā „cartable connecté” apkopoti un analizēti daudzi franču valodas kā svešvalodas (FLE) pedagoģiskie interneta resursi valodas apgūšanai pašmācības ceļā vai mācīšanai nodarbībās.

Sākumlapa : http://fle.fr

 

Le point du FLE

Tīmekļa vietne nodrošina tiešu piekļuvi franču valodas apguves uzdevumiem tiešsaistē un aktivitātēm klasē.
Sākumlapa : www.lepointdufle.net

 

Le café pédagogique

Tīmekļa vietne paredzēta jebkura mācību priekšmeta pasniedzējiem, kuri māca franču valodā. Tajā atrodami saturiski kvalitatīvi tematiskie materiāli dažādiem mācību priekšmetiem. Tiek piedāvāts plašs informācijas klāsts tādiem franču valodā pasniegtiem mācību priekšmetiem kā māksla, literatūra, u.t.t.
Sākumlapa : www.cafepedagogique.net
Tematiskās mapes : www.cafepedagogique.net/lesdossiers

 

Centre collégial de développement de matériel didactique

CCDMD Kvebekas mācību iestāžu pasniedzēju un audzēkņu vajadzībām izveidota pedagoģisko resursu bāze. Vienā no tās sadaļām, kas veltīta franču valodas apguvei, tiešsaistē atrodami daudzi materiāli pasniedzēju darba nodrošināšanai.

Sākumlapa : www.ccdmd.qc.ca/fr

 

Franču valodas apguve un mācīšana, izmantojot frankofonos kultūras medijus

TV5Monde

Šī tīmekļa vietne piedāvā interaktīvus, regulāri atjaunotus uzdevumus un video sižetus par dažādām tēmām. To saturs ir oriģināls un mūsdienīgs, ļaujot apgūt franču valodu un iepazīt frankofonās kultūras. Vietni var izmantot interesenti, kas franču valodu apgūst pašmācībā. Tas iespējams pateicoties tam, ka vietne pieejama vairākās valodās.

Sākumpala : http://www.tv5monde.com/ / sadaļa Langue Française

Mēneša video : Vingrinājumi franču valodā kopā ar video sižetu „Première femme à la tête de l’OIF” (Niveau B1 intermédiaire)

http://apprendre.tv5monde.com/fr/apprendre-francais/premiere-femme-la-tete-de-loif-0?exercice=1

RFI

Radio France Internationale piedāvā dažādus audio materiālus franču valodas apguvei. Mapes darbam klasē, skaņu ierakstus, pedagoģiskos materiālus, franču valodas kā svešvalodas apmācības aktualitātes jeb, īsi sakot, visu, kas nepieciešams franču valodas apguvei izklaidējošā veidā!

Sākumlapa : http://www1.rfi.fr/lffr/statiques/accueil_apprendre.asp

Mēneša video : http://www.rfi.fr/emission/20141122-ecouter-paris-edith-piaf-rediffusion/

 

Turpmāk piedāvāsim izvērstāku informāciju par citām tīmekļa vietnēm, kas paredzētas franču valodas apguvei, īpaši tādai auditorijai, kurai jau ir labs valodas zināšanu līmenis, piemēram, informatīvos medijus France 24, France Inter un France Info, pedagoģisko, audiolingvistisko tīmekļa vietni Culturebox (Francetvinfo).

 

 

 

Enregistrer