Aktualitātes

films francais en Lettonie Vēlmju saraksts

#frančukino | Franču filma “Vēlmju grāmata” kinoteātros Latvijā!

Francijas institūts Latvijā un filmu izplatītājs Best film Latvia priecājas paziņot, ka no 28.jūnija Latvijas kinoteātros būs apskatāma franču režisores Lizas Azuelosas dramatiskā komēdija “Vēlmju grāmata” ar slaveno franču aktrisi Aleksandru Lamī galvenajā lomā!

Filma ir Žiljēna Sandrela dižpārdokļa “Vēlmju grāmata” adaptācija. Tā ir stāsts par kādas vientuļās mātes centieniem īstenot sava komā nonākušā dēla sapņus, kurus viņš ir pierakstījis savā dienasgrāmatā.

#sadarbība | Liepājas valsts tehnikumā viesojas pedagogi no Francijas

2024.gada 11. un 12. jūnijā, pateicoties Francijas institūta Latvijā atbalstam, Erasmus+ mobilitātes sagatavošanās vizītē Liepājas Valsts tehnikumā bija ieradušies pedagogi no "Lycée Lavoisier" Havrā, Francijā. Vidusskola piedāvā jauniešiem apmācību automobiļu, loģistikas transporta, auto vadīšanas, rūpniecisko katlu ražošanas un aeronautikas profesijās.
Vizītes mērķis bija iepazīties ar Liepājas Valsts tehnikumu, pārrunāt abu mācību iestāžu sadarbības iespējas, lai jau nākamajā mācību gadā #Erasmusplus ietvaros uzsāktu abu skolu audzēkņu mācību mobilitāti mācību iestādēs un sadarbības partneru uzņēmumos. Tika aplūkots arī skolotāju mobilitātes jautājums.
Pēc šīs pirmās izpētes vizītes Francijas vidusskolai drīzumā vajadzētu uzņemt Latvijas delegāciju, lai pabeigtu diskusijas un sāktu pirmās studentu mobilitātes. Francijas institūts Latvijā priecājas par vizīti un novēl ilgstošu sadarbību Liepājas valsts tehnikumam un "Lycée Lavoisier" nākotnē!