Iniciatīva “Green Charter” klimatam draudzīgu kino norišu veidošanā

Riga IFF 2020 programmas ietvaros 21. oktobrī notika pasākums tiešsaistē “Green Charter for Film Festivals”, kuru festivāla rīkotāji piedāvāja sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā. Tajā uzstājās dažādi eksperti, lai aplūkotu jautājumu par izaicinājumiem vides jomā saistībā ar filmu ražošanu un kino festivālu rīkošanu.

Pirmais no runātājiem Šarls Gašē-Djēzeide (Charles Gachet-Dieuzeide) dalījās savā unikālajā pieredzē, uzņemot filmas, stingri ievērojot vides aizsardzības prasības. Sabiedrība “Secoya Eco Tournage”, kas izveidota 2018.gadā un kuras līdzdibinātājs ir arī minētais eksperts, ir jau paspējusi īstenot vairāk nekā 50 audiovizuālus projektus ar minimālu ietekmi uz vidi. Viņa kolēģis un šīs sabiedrības līdzdibinātājs Matjē Delauss (Mathieu Delahousse), savukārt, aplūkoja problēmas un iespējamos risinājumus filmu ražošanas ietekmes uz ekoloģiju mazināšanai (uzrunas no 4’42 un no 19’55).

Gijoms Kalops (Guillaume Calop), Arkas Eiropas kinofilmu festivāla dibinātājs, savā aizraujošajā uzrunā pastāstīja par kino festivālu rīkošanu un to potenciālo nulles ietekmi uz vidi. Viņš dalījās savā ekspertīzē un videi draudzīgo festivālu rīkošanas pieredzē (uzruna no 3’38). 

Tiešsaistes pasākuma turpinājumā visi trīs franču eksperti tikās kopīgā Ojāra Balcera, Latvijas Dabas fonda pārstāvja, vadītā diskusijā. Franču ekspertu iesaistīšanās videi draudzīgu kino norišu īstenošanā apliecina Francijas vēlmi nemitīgi rūpēties par klimata un ekoloģijas problēmu risinājumiem ilgtermiņā.

Iniciatīva “Green Charter” pilnībā sasniedza izvirzītos mērķus, pateicoties diskusijās pieaicināto lektoru kompetencei un pārliecībai, piedāvājot paneļdiskusijā konkrētus problēmu risinājumus. Lai nākotnē filmu uzņemšana un kino festivālu norise būtu videi vēl draudzīgāka un iedvesmojošāka!