CampusArt: Pieejama pieteikšanās tiešsaistē mācībām Francijas mākslas un arhitektūras skolās

CampusArt ir Francijas izglītības iestāžu tīkls, kurās tiek piedāvātas mācības mākslas un arhitektūras jomā. Šī tīkla darbību organizē aģentūra Campus France un atbalsta Francijas Izglītības ministrija, Augstākās izglītības un pētniecības ministrija, Ārlietu un starptautiskās attiecības ministrija, Kultūras ministrija, kā arī Mākslas augstskolu nacionālā asociācija (ANdÉA — Association Nationale des Écoles Supérieures d’Art).

Vietnē www.campusart.org ir pieejama informācija par tīklā ietverto mācību iestāžu piedāvātajām programmām plastiskās mākslas, arhitektūras, kino, mākslas mantojuma, dizaina, vizuālās komunikācijas, modes, mūzikas, interjera arhitektūras un citās jomās — no sagatavošanas kursiem līdz bakalaura, maģistra un doktora līmeņa programmām.

Līdz ar mācību programmu piedāvājumu vietnē ir pieejams arī ērts un interaktīvs veids, kā pieteikties mācībām tiešsaistē — ārvalstu studentiem ir jāaizpilda tikai viena pieteikuma anketa, kas būs redzama vairāk nekā 70 mācību iestādēm.
Lai varētu pēc iespējas ātrāk sagatavoties mācībām un dzīvošanai Francijā, atbilde par pieteikumu tiks sniegta 2016. gada 15. martā (uzmanību: pieteikšanās tiešsaistē beigsies 2016. gada janvāra beigās!).

Šis pakalpojums ir pilnīgi bez maksas līdz brīdim, kad kandidāts pats izlems pieņemt kādu no mācību piedāvājumiem.

Šī pieteikšanās tiešsaistē ir pieejama visā pasaulē. CampusArt neaizstāj procedūru Etudes en France (Studijas Francijā), kas pašlaik ir ieviesta lielākajā daļā valstu, kurās ir nepieciešama vīza. Procedūra Etudes en France ir obligāta šajās valstīs.

Tālāk ir norādīts šīs procedūras kalendāra plāns.

 • 2015. gada 4. novembris–2016. gada 11. februāris: CampusArt pieteikšanās vietnes atklāšana.
  Studenti var aizpildīt CampusArt studentu elektroniskās pieteikuma anketas.
 • 2016. gada 11. februāris: CampusArt elektroniskās pieteikuma anketas aizpildīšanas termiņš.
  Pieteikuma dokumentu drukātās versijas saņemšanas termiņš aģentūrā Campus France Paris.
  Tiek sāktas iespējamās intervijas ar kandidātiem pa tālruni un videokonferencēs.
  Mācību iestādes sāk piedāvāt kandidātiem iepriekšēju reģistrēšanos savā platformā CampusArt vietnē.
 • 2016. gada 15. marts: mācību iestādes beidz iepriekšējās reģistrācijas piedāvājumus kandidātiem no savas platformas CampusArt vietnē.
 • 2016. gada 30. marts–16. aprīlis: kandidātu atbildes CampusArt kontā uz mācību iestāžu piedāvājumiem.
 • 2016. gada 15. aprīlis: pēdējais datums, kad studenti var apstiprināt reģistrēšanos mācībām savā CampusArt kontā.
  CampusArt pieteikšanās vietnes slēgšana.
 • 2016. gada 17. aprīlis–maija sākums: mācību iestādes sagatavo un izsūta iepriekšējās reģistrācijas oriģinālos dokumentus.