Centre International des Récollets

Parīzes pilsētas domes Kultūras lietu direkcija un Francijas Ārlietu un Eiropas lietu ministrijas pakļautībā esošais Francijas institūts, kas sekmē franču kultūras norises ārpus Francijas robežām, kopš 2003. gada uzņem ārzemju māksliniekus Centre International des Récollets (Starptautiskajā Rekolē centrā).

Trīs kategorijas : Vizuālās mākslas, Literatūra, Skatuves māksla
Laureātus izvēlas konsultatīva komisija, balstoties uz iesniegto projektu, kuru laureāts rezidences perioda laikā vēlētos attīstīt Parīzē.
Projektam jānoris sasaistē ar partneriestādi, struktūrvienību, kompāniju, mākslinieku, vai arī sadarbībā ar kvalificētu, jau iepriekš Parīzē un tās apkaimē zināmu mākslas pasaules personību. Kopumā ņemot, visiem izpētes projektiem jābūt saistītiem ar Parīzi un tās vidi.

Rezidences
Laureāti tiek uzņemti vienā no četrām darbnīcām/ studijām, kas tieši šai programmai ir atvēlētas Rekolē klosterī (Couvent des Récollets) – brīnišķīgā ēkā Parīzes centrā, Senmartēna kanāla malā, kas kopš klostera renovācijas 2003. gadā ir kļuvusi par vispasaules mākslinieku un pētnieku tikšanās vietu. Kopš programmas pirmsākumiem jau vairāk kā 180 māksliniekiem un autoriem no vairāk kā 80 dažādām pasaules valstīm ir bijusi iespēja strādāt šajā rezidencē.

Uzturēšanās nosacījumi :

  • uzturēšanās trīs mēnešus pēc kārtas,
  • māksinieks saņem ikmēneša uzturēšanās pabalsts 1500 eiro apmērā,
  • aptuveni 50 m2 lielas darbnīcas-studijas izmantošana.

Pieteikšanās noris tiešsaistē (sākot no aprīļa mēneša) šādā adresē : www.international-recollets-paris.org

Centre international d’accueil et d’échanges des Récollets
150-154 rue du Faubourg Saint-Martin – 75010 PARIS